Zamansız parçalar: Altın Küpe Modelleri

Zamansız parçalar: Altın Küpe Modelleri
25 Eylül 2019 Çarşamba Saat 04:00 0

Takı veya aksesuarlar, geçmişten günümüze gelinceye kadar uğradıkları değişimleri ile kendini gösterse de her dönemde kullanılmışlar ve özellikle kadınlar arasında tercih edilmişler.

Takı veya aksesuarlar, geçmişten günümüze gelinceye kadar uğradıkları değişimleri ile kendini gösterse de her dönemde kullanılmışlar ve özellikle kadınlar arasında tercih edilmişler. 

Küpenin tarihine baktığımızda, eski dönemlerde kadınlar hangi kabileye ait olduklarını göstermek için farklı figür veya desenlerle işlenen küpeleri kullanmışlar. Bunun nedeni her kabilenin kendine özgü bir simgesinin olmasından kaynaklanmaktadır. Tabi insan tarihinin geçmişi milyonlarca yıl öncesinde dayandığı için dönemlerin değişmesi, insanların farklı düşünce yapısına sahip olması, geleneklerden uzaklaşarak modern dünyaya daha fazla adapte olmalarıyla birlikte artık kültürel değerlerden çok moda dünyasına uygun hareket etmek daha fazla kendini göstermeye başlamıştır. Zamansız parçalar olarak değerlendirilen altın takıların bu şekilde değerlendirilmesinin en büyük nedeni de budur.

Yukarıda küpeler üzerinden verdiğimiz örneği günümüze uyarladığımızda da aynı sonuçlarla karşılaşıyoruz. Altın küpe modelleri, artık yüzyıllar öncesinde kadınların kendilerini hangi kabileye ait olduklarını göstermek için kullandıkları takılar olmaktan çıkmış, şık görünmek için artık dünyanın farklı yerlerinde moda haline gelen küpeleri kullanmaya başlamalarını etkilemiştir. Küpeler, aslında bir kadının zarif görünmesinde büyük etkilere

sahip olan küçük parçalardır. Eskinde altından yapılan takıların değeri daha yüksek iken günümüz ekonomi şartları da göz önüne alınarak daha düşük ayarlarda ama son derece şık küpe modellerine yer verilmiştir. 14 ayar altın küpeler de bu konu arasında sayılabilecek takılardır.

Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Her insanın ruh hali ve enerjik yapısı birbirinden farklıdır ve bu farklılıklar hayatın her alanında kendini gösterir.

Mesela enerjik bir ruh yapısına sahip olan bir kadının evindeki dekorasyonlara bakın, mutlaka onun yaşam tarzını anlatan ve kadının enerjik ruh yapısına hitap eden süs eşyalarını görürsünüz. Aynı kadın, giyiminde de bu özelliğini rahatlıkla gösterebilir. Mesela giydiği kıyafetler daha renkli olur, taktığı aksesuar ve takılar daha göz alıcı olur. Yani kadınlar, ruh hallerini her yönden göstermek isterler. Altın küpe modelleri seçeneklerini incelediğimizde, bu özelliğin takılar üzerinde de son derece etkin olduğunu görebiliyoruz. Klasik modeller, geleneksel küpeler, spor küpeler, renkli küpeler ve biraz daha detaylandırılarak ön plana çıkan küpe modellerini görmek mümkündür. Her kadının kendine göre bir seçim yapmasını kolaylaştıran ve ruh halini yansıtmasını sağlayan çok sayıda model olduğu için eskisi gibi seçim yapmak da çok zor bir durum olmaktan çıkıyor. Tabi bir de değişik ruh hallerine bürünebilen kadınlar vardır özellikle de bir davete giderken davetin ahengine göre giyinmek ve takılarını seçmek isteyen kadınların sayısı da azımsanacak kadar az değildir. Düğün için ayrı bir küpe, gece davetleri için ayrı bir model seçen kadınlar, şıklıklarını davetin ahengine göre belirleyebiliyorlar. Neyse ki bu konuda da tasarım dünyasında sunulan onlarca seçenekten söz etmek kolay olduğu için bir sorun görünmüyor.

Değerli parçalarla şık kombinler

Şık olmak isteyen bir kadının sadece kıyafetine özen göstermesi yeterli gelmez aynı şekilde kombin oluştururken ön plana çıkan küpeler konusunda da özenli davranması gerekir. Yeni sezonun birbirinden farklı işleme detaylarına sahip olan altın küpe modelleri arasından birini seçerek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Hem alımlı olmak hem şık olmak hem de ruh halinizi daha iyi yansıtmak için yapmanız gereken tek şey kendinize uygun bir model seçmek için zengin bir alışveriş sitesini ziyaret etmek olacaktır. Bunu da Gülaylar Pırlanta’nın sunduğu yüzlerce modeli arasından kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 


https://gulaylar.com/kupe-altin

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismi Mardin’deki okuldan da kaldırıldı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Hedef: % 100 doluluk Artuklu Üniversitesi bir ilke imza atmak istiyor

Mardin Artuklu Üniversitesi, bir ilke imza atarak [...]

1 gün önce...

2 çocuklarını kaybettiler, 3'üncü çocukları için yardım istiyorlar

Midyat ilçesinde yaşayan ve Spinal Muskuler Atrofi [...]

1 gün önce...

Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm

Dargeçit İlçesine bağlı Alayurt Mahallesini ikiye [...]

1 gün önce...

Ğurs Vadisi incirleri çarşı pazarda

Kızıltepe ilçesinde bulunan Ğurs Vadisi, şelale, p [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN