Zehir Tacirlerine Eşzamanlı Operasyon:10 Gözaltı

Kilolarca zehir yakalandı Zehir Tacirlerine Eşzamanlı Operasyon:10 Gözaltı
22 Ekim 2019 Salı Saat 11:17 0

Mardin’de düzenlenen eşzamanlı 5 ayrı operasyonda 24 kilo eroin, 20 kilo esrar ve 2 bin 169 adet ectasy hap ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu kullanan ve ticaretini yapan şahısların yakalanmasına” yönelik 5 ayrı eşzamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda 10 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla birlikte 2 bin 169 adet ectasy, satışa hazır halde 24 kilo 28 gram eroin, 20 kilo 97 gram toz esrar, 13 gr metanfetamin, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan 10 şüpheli ilgili olarak yapılan tahkikatlar neticesinde şüpheli şahıslar, haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte mahkemeye çıkarıldı. Mahkemeye çıkarılan 10 şüpheliden 6’sı tutuklanırken 4 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Açıklamada ayrıca “Terör Örgütlerinin Finans Kaynaklarından Olan Bağımlılık Yapıcı Madde Ticaretinin önlenmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar kararlılıkla devam edecektir.”ifadelerine yer verildi.

Bu arada üzerlerinde sahte kimlik ve ruhsatsız silah ile yakalanan iki şüphelinin kasten öldürme, suç İşlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, birden fazla kişi tarafından birlikte silahla tehdit, hırsızlık ve konut dokunulmazlığını İhlal suçları başta olmak üzere toplam 29 ayrı suç kapsamında adli makamlarca aranma kaydının bulunduğu bildirldi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektroniğe A'dan Z'ye fiyatlar arttı

Koronavirüs sebebiyle Çin’deki üretim düşünce itha [...]

1 gün önce...

Said Yusuf Kimdir?

Hayatını kaybeden Seid Yusif, yakalandığı göğüs ka [...]

1 gün önce...

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN