ZMO Şube Başkanı Durak, Kutlama mesajı yayımladı

ZMO Şube Başkanı Durak, Kutlama mesajı yayımladı
23 Mayıs 2020 Cumartesi Saat 19:29 0

Ziraat Mühendisleri Mardin Şube Başkanı Vedat Durak, Ramazan Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayını oruç ve ibadetle tamamlamış olmanın sevinciyle Mübarek Ramazan Bayramına kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını aktaran Durak, mesajında şunları söyledi: “Bayramlar dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı, Dini inançların, örf, adet ve manevi geleneklerin güçlü bir şekilde yaşatıldığı, farklı inançların, kültürlerin asırlardır bir arada kardeşçe yaşadığı toplumumuzda duyguların zirvede olduğu günlerdir.''

Durak'' Ne yazıkki, bu sene dünyayı etkisi altına alan ve insanlığı adeta çaresiz bırakan koronavirüsün gölgesinde sevdiklerimizden uzakta evlerimizde geçireceğiz. Akrabalarımızla, eş,dost ve tüm sevdiklerimizden uzakta bayramı kutlayacağız. İbadethanelerin kapandığı, geniş iftar sofralarının olmadığı bir Ramazan ayını geride bıraktı. Yüce Rabbimize işlediğimiz günahlarımızın affı için tövbe ve istiğfarda bulunma fırsatına kavuştuk. Önceki bayramlarda olduğu gibi birbirimizi ziyaret edip kucaklaşarak kutladığımız Bayramlarda olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Meslektaşlarımız, Çiftçilerimiz ve Hemşehrilerimiz olmak üzere, tüm İslam âleminin Mübarek ramazan bayramlarını kutluyorum.'' Temennisinde bulundu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

1 gün önce...

Mardinli STK’lardan Mavi Marmara Açıklaması

Mardin’de Kurulu bulunan Mardin STK Platformu, 10 [...]

18 saat önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN