Zümra isminin anlamı nedir? Zümra ne demek?

Zümra ismi ne anlama gelmektedir? Zümra Kuran'da geçiyor mu? Zümra kız mı erkek mi? Zümra adının farklı dillerde yazılışı ve okunuşu nasıl? Zümra isminin kökeni nedir? İşte bu soruların cevabı...

BEBEK İSİMLERİ
PAYLAŞ:

Zümra isminin anlamı nedir?

Zümra isminin konulması caiz midir?

Zümra ismi Kuran'da geçiyor mu?

Zümra isminin analizi

Zümra isminin harf sayısı ve istatistikleri

Zümra isminin yorumları

Zümra isminin anlamı nedir?

Arapça kökenli olan Zümra isminin anlamı Güzel, iyi ahlaklı demektir.

  1. Güzel, iyi ahlaklı. 
  2. Cesur, yiğit, yürekli. 
  3. Zeki, bilgili kadın.

Zümra İsim Analizi:

Okumayı seven, akademik anlamda başarılı olan, işlerini başarmak için çok çalışan fakat engellerle karşılaşan ve bu engelleri aşmak için mücadele eden, ticarete yatkın bir zekaya sahip olan, karar vermekte zorlanan, algılaması yüksek, mantıklı davranan, iş hayatında atılgan, enerjik olan bir kişilik enerjisine sahiptir.

Zümra isminin konulması caiz midir?

Zümra isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Zümra ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Zümra ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir.

Zümra isminin analizi

Zümra ismine ait harf analizi
Z Uyumlu yapınız sayesinde yeni arkadaş ortamlarında hemen kendinizi gösterebiliyorsunuz. Tabi bunu alçak gönüllüğünüz ve sıcak sohbet ortamı yaratmanız sayesinde başarıyorsunuz. Herkesin hayran kalacağı bir kişiliğe sahipsiniz.
ü Arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlarınızın kuvvetli olması sizin her zaman hoşunuza gitmiştir. Arkadaş ve aile hayatına önem vermekle birlikte, onlarla vakit geçirmek için elinizdeki işi bile bırakabilecek karaktere sahipsiniz.
m Girişken kişiliğiniz sayesinde yeni arkadaş ortamlarında bile hiç zorlanmadan sohbet edebiliyorsunuz. Bununla birlikte geniş kapasiteniz ile de kariyer konusunda en üst seviyelere bile kolay bir şekilde çıkabilirsiniz.
r Dengeli ve uyumlu kişiliğiniz ile etrafınızdaki herkesin size saygı duymasını sağlıyorsunuz. Neşeli yapınız ile de en mutsuz olan insanı bile kolay bir şekilde güldürebiliyorsunuz.
a Sakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.

Zümra isminin yorumları

Yorumlar kısmından Zümra isminin yorumlarını görebilirsiniz. Siz de Zümra ismi hakkında yorum yazabilirsiniz.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle