2 farklı silahlı saldırı olaylarında 9 kişi tutuklandı

Siirt'te farklı tarih ve kişiler tarafından gerçekleştirilen 2 silahlı saldırı olayının şüphelileri düzenlenen operasyonla yakalandı.

GÜNCEL

Siirt Valiliği, kentte 14 ve 16 Aralık tarihlerinde gerçekleşen 2 farklı silahlı saldırı olayına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Her 2 olayda gözaltına alınan 14 şüpheliden 9'u tutuklanırken 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

14 Aralık 2021 tarihinde Merkez Bahçelievler Mahallesi Nuri Bayam Caddesi ile Edip Turhan Caddesinin kesiştiği bölgede gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin bilgilerin yer aldığı açıklamada;

"O.E. isimli şahsa yönelik gerçekleşen 'Kasten Öldürmeye Teşebbüs' olayı ile ilgili olarak Siirt İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş ve İstihbarat Şube Müdürlüklerimizce yapılan çalışmalar neticesinde; olayın şüphelileri olan 8 şahıs aynı gün gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar 17 Aralık 2021 tarihinde adli makamlara sevk edilmiş, şüpheli şahıslardan 5'i tutuklanmış, 3 şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır." denildi.

Valilik açıklamasının devamında, 16 Aralık 2021 günü saat 10.50 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Atilla Koç Caddesi üzerinde gerçekleşen saldırı olayına ilişkin ise şu ifadelere yer verildi:

"M.S. isimli şahsın yüzü maskeli bir şahıs tarafından silahla tek el ateş edilerek sol bacağından yaralanması olayı ile ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli yapılan çalışmalar sonucunda 16 Aralık 2021 günü olayın failleri olduğu değerlendirilen 6 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yürütülen adli tahkikat sonucunda 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir."

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle