Mardin

Uluslararası İpekyolu Ağaçlandırma Projesi

Mardin Büyükşehir Belediyesinin, yeşil bir kent için başlatmış olduğu Uluslararası İpekyolu Ağaçlandırma Projesi’nde birinci etap tamamlandı.

Sağlık çalışanlarını konu alan fotoğraf sergisi açıldı

Mardin'de Covid-19 ve sağlık çalışanlarını konu alan fotoğraf sergisi açıldı. Fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştiren Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “Bu çalışmalarından dolayı sağlık teşkilatına yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Mardin'de eylem ve etkinlik yasağı bir kez daha uzatıldı

Mardin Valiliği, kent genelinde 30 gün boyunca her türlü eylem ve etkinliğin yasaklandığını bildirdi.

Akdağ "Levha Kayıtsız Sigortacılık Suçtur"

Finansal İnovasyon ve Sigortacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaser Akdağ, yetkisiz ve levha kaydı olmayan işletmeler ile ilgili olarak yaptıkları çalışmaları açıkladı.

Mardin'de Online Siyer Yarışması

Peygamber Sevdalıları tarafından her sene Mardin'de ve Türkiye geneli düzenlenen “O’nu Oku O’nu Yaşa” temalı Siyer Yarışması, bu yıl yaşanan pandemiden ötürü online üzerinden yapılacak. Son başvuruların 7 Şubat olduğu ve yarışmanın 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Lokanta ve restoran esnafı kısıtlamaların kaldırılmasını istiyor

Tüm dünya genelinde etkisini sürdüren Covid-19 salgını nedeniyle Türkiye’de alınan yeni kısıtlama tedbirleri nedeniyle sadece paket servisi ve gel-al servisi yapan lokanta ve restoran esnafı, işlerinin yarı yarıya düşmesinden dert yanıyor.

Tarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecek

ÖSYM, 2020-ALES/2, 2020-YÖKDİL/2, 2020-DİB-MBSTS ve 2020-DHBT sınavları için 21-22 Ocak 2021 tarihlerinde sınav merkezi tercihlerinin güncellenebileceğini açıkladı.

Muhtarlar, "Kaymakam Temizkan 6 ayda tüm halkın sevgisini kazandı"

Nusaybin Kaymakamı Emrullah Temizkan'ın Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atanması ilçede şok etkisi yaptı.

Uyuşturucu Çetesine Jandarma Operasyonu

Mardin İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin teknik ve fiziki takibi sonucu "Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti" suçunu örgütlü olarak işlediği tespit edilen şahıslara yönelik 12 farklı adreste yapılan operasyonda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?

Mardin’de 2020 yılında 8 bin 612 konut satışı gerçekleşti. Satılan konutların büyük bölümünü ikinci el konutlar oluşturdu. İpotekli konut satışı ise bin 998 oldu.