Mardin

Mardin'de duruşmaya katılan sahte avukat tutuklandı

Mardin'de kendisini avukat olarak tanıtıp cübbe giyerek katıldığı duruşmada fark edilen 'sahte avukat' çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi. Öte yandan şahsın daha önce de kendisini doktor olarak tanıttığı öğrenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Hava Durumu

Mardin'de bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına göre 15 günlük Mardin hava durumu. Mardin'de 13 Nisan 2021 Salı hava durumu nasıl olacak? Mardin 14 Nisan 2021 Çarşamba yağış var mı? Mardin 15 Nisan 2021 Perşembe hava durumu güneşli mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Derya Yanık Kimdir? Aslen Nerelidir? Derya Yanık Kaç Yaşında?

Derya Yanık, Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olması ile gündemde. Peki yeni bakan seçilen Derya Yanık kimdir? Derya Yanık aslen nerelidir? Derya Yanık kaç yaşındadır? İşte Derya Yanık biyografisi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! İşte Açıklanan kabinedeki yeni isimler! Yeni bakanlar kim oldu…

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan yeni kararname ile yeni kabine belli oldu. Erdoğan’ın imzası ile merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlandı? Bakanlar Kurulu'nda milletvekili olmayan isimler de yer aldı. Yeni Bakanlıklar açıldı. İşte bakanlığa getirilen sürpriz isimler ve yeni kabine listesi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AK Parti'li Ceyda Bölünmez Kimdir?

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı kimdir.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bölünmez'e AK Parti'de Yeni Görev

Hayırsever işadamı ve 22. Dönem Bağımsız Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez'in kızı AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uçaktan yolcu düştü! 73 yılda 128 uçaktan düşme olayı

Londra'da gerçekleşen olay tüm dünyayı dehşete düşürmüştü. İngiltere'nin başkenti Londra'da akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı: Genç bir adam binlerce fit yüksekte seyir halindeki bir uçaktan düştü. Bugün hala aydınlatılamayan bu olayla ilgili aşağıdaki satırları okuyunca ağzınız açık kalacak. Ayrıca 73 yılda 128 uçaktan düşme vakası olduğunu biliyor muydunuz?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Psikoloji Bilimiyle Aydınlanan Genç Müslüman Anneler

Gittikçe zihnimizi bulandıran, aklımızı karıştıran, kesin diye bildiğimiz bilgilerimizden bizi derin kuşkulara düşüren bir bilgi/yorum kaosunun baskı ve saldırısı altındayız. 90’lı yıllara kadar tarihin alışageldiği insan zihin ve biyolojisiyle makul bir uygunluk içinde olan araçlarla insana taşınan bilgi, hem bir ideoloji hem de gittikçe soyutlaşan/buharlaşan/sanallaşan aparatlarıyla dijitalizm, aynı zamanda insan zihnini de tehdit etmeye başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Rektör Özcoşar'ın Acı Günü

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın annesi vefat etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ürettikleri yöresel lezzetleri ülkenin dört bir yanına ulaştırıyor

Mardin'in Yeşilli ilçesinde kooperatif çatısı altında bir araya gelen kadınlar, ürettikleri yöresel lezzetleri ülkenin dört bir yanına ulaştırıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Setri Aşk Mardin Öncülüğünde Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

Mardin'in en büyük gelinlik firmalarından olan Setri Aşk Mardin öncülüğünde Kızıltepe’de esnaflar arasında Fidan Dikme meydan okuması yapıldı. Kızıltepe Belediyesinin de desteklediği meydan okumaya katılan ilçedeki 37 esnaf bin fidan dikti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ömerli'de tarihin en büyük altyapı yatırımı

Ömerli'nin yüz yıllık altyapı sorununu ortadan kaldıracak olan 50 milyon liralık dev alt yapı projesinin temeli atıldı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleşti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Büyük tepki toplamıştı, Midyat'ta yakalandı

Adana'daki Çoban Dede Türbesi'nde dini mekanların ruh haline uygunsuz çekimler yaparak TİK-TOK takipçileriyle paylaştığı için büyük tepki toplayan Hazar Ş., Yeni bir çekim için geldiği Midyat'ta bir arkadaşının evinde gözaltına alındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'i Final Heyecanı Sardı

Kızıltepe ilçesinde Yeni Kızıltepe spor voleybol takımının Efeler ligine yükselme finallerini oynayacak olması ilçede tüm sporseverleri heyecana sevk etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hercai Dizisinin seti karıştı!

Dizinin başrol oyuncusu Akın Akınözü, geç geldiği için ekip tarafından uyarılınca karavanını dağıtıp seti birbirine kattı. Akın Akınözü, karavanı yerle bir ederek çekimi yarıda bıraktı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nihat Hatipoğlu Kimdir? Nereli? Nihat Hatipoğlu Kaç Yaşında? Kaç Çocuğu Var? Kürt mü?

Ramazan aylarının vazgeçilmez ismi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu. Samimiyeti ve halka yakınlığıyla bilinen Nihat Hatipoğlu Hoca oldukça seviliyor. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir? Aslen nerelidir? Nihat Hatipoğlu kaç yaşında ve kaç çocuğu var, eşi kimdir? Zoom üzerinden Nihat Hoca'nın programına nasıl bağlanabilirim? Çıkan yeni kitabının adı nedir? İşte ekranların sevilen yüzü aynı zamanda İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Rekötürü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun biyografisi (özgeçmişi) ve kendi anlatımıyla babasının hayatı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şahin, Başarısını bir kez daha tescilledi

Midyat Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi Veysi Şahin, ORC'nin yaptığı "Yerel Yönetimler Performans Araştırması Son 2 yılın En Başarılı Belediye Başkanları" adlı çalışmasında Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki en başarılı 4 ilçe belediye başkanlarından biri oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tutaşı, Güneydoğu’da en başarılı başkanlardan biri oldu

ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık anket firmasının Güneydoğu Anadolu Bölgesi İlçe Belediyeleri arasında en başarılı görülen Belediye Başkanları anketinde Mardin Artuklu Belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı 4 başkandan biri oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şeyh Seyit Hacı Ramazan türbe ve külliyesine ziyaretçi akını

Mardin’in Ömerli ilçesi yakınlarında bulunun Kayaüstü köyündeki Şeyh Seyit Hacı Ramazan türbe ve külliyesi ziyaretçi akınına uğruyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ramazan sofrasının gözdesi çöreklerin siparişine yetişemiyor

10 çeşit baharat kullanılarak hamuru hazırlanan ve taş fırında pişirilen Mardin çöreği, ramazan ayında büyük rağbet görüyor. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere birçok ilden talep gelince fırıncılar, siparişlere yetişemez oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ