Savur

Vali Demirtaş, Savur’da altyapı ve üstyapı çalışmalarını inceledi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Savur ilçesini ziyaret ederek devam eden altyapı ve üstyapı yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Demirtaş, 4 İlçenin Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kızıltepe, Ömerli, Savur ve Nusaybin ilçelerinde görevli muhtarlarla bir araya geldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

(6-7 Ekim) Kobani Olayları Nedir? Kobani Olayları Nasıl ve Ne Zaman Başladı?

Kobani olayları nedir? Kobani olayları tam tarihi nedir, ne zaman ve nasıl başladı? 6-7 Ekim Kobani olaylarının sonuçları nelerdir? 6-7 Ekim Kobani olayları hakkında çıkan son kararlar neler? Kobani olayları ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin İlçeleri 2021 - Mardin'in kaç tane ilçesi var?

Mardin ilçeleri nelerdir? Mardin ilinin kaç tane ilçesi bulunmaktadır? Mardin'de kaç ilçe var? Mardin'e bağlı ilçelerin sayısı kaçtı? İşte Mardin ilçeleri...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin İlçeleri Nüfusu 2021 - Mardin Merkez ve Toplam Nüfusu 2020

Mardin nüfusu kaçtır? Büyükşehir olan Mardin'in en son nüfus verilerine göre nüfusu ne kadardır? Mardin ilçeleri nüfusu 2020, Mardin merkez nüfusu 2021 ne kadar? İşte Mardin'in toplam, Mardin merkez ve Mardin ilçelerinin güncel nüfus verileri...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tarımsal kalkınmayı destekleyecek projenin çalışmaları başladı

Mardin’de tarımsal alanlarda üretim yapan üreticinin su ihtiyacını gidermek için hayata geçirilen “Tarımsal Sulama Kanalı” projesinin çalışmaları Savur ilçesinde başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

23 Nisan Hediyeleri İle Köylü Çocukların Yüzü Güldü

İstanbul´da faaliyet yürüten Hayır Kapısı Derneği, Güneydoğu illerindeki 5 bin kırsal köy çocuğa oyuncak yardımında bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dr. Mustafa Tekçe'nin kaleminden Mardin'de eski Ramazanlar

1980 yılında Askeri Doktor Asteğmen olarak Mardin'e gelen ve daha sonra gönüllü olarak kaldığı Mardin'de uzun yıllar İç Hastalıklar Uzmanı olarak görev yapan, görev yaptığı yıllarda ve sonrasında Mardinlilerin gönlünde ayrı bir yeri bulunan halen Üsküdar Üniversitesi'nde Yrd.Doç.Dr Öğretim Üyesi olarak görevine devam eden Kilisli Uzman Dr. Mustafa Tekçe, Mardin'de yaşadığı ve etkisinde kaldığı eski ramazanlara dair anılarını kaleme aldığı yazısında sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kültürü, Tarihi ve Doğasıyla Kadim Şehir Mardin'de mutlaka görmeniz gereken 13 yer

Kültürü, Tarihi ve Doğasıyla Mezopotamya’nın Güzelliklerini Bir Arada Görmenizi Sağlayan Kadim Şehir, Mardin'de göreceğiniz yerleri sizler için hazırladık. UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Mardin tarihi, dokusu, iklimi ve yemekleri ile başlı başına mükemmel bir yer!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Vali Demirtaş, Muhtarlar Dernek Başkanları İle Görüştü

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda muhtarlar dernek başkanları ile görüştü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul'da TEGV Tablet Başvuru İşlemleri / TEGV Bağış Başvuru nasıl yapılır?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Eski Arçelikliler Derneği'nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için sürdürdüğü kampanya kapsamında 2 bin 53 çocuk tabletle buluştu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nerde O Eski Mardin Ramazanları!

Mardin'de görev yapan bir doktorun kaleminden eski Ramazanlar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Coğrafi Yapısı ve Özellikleri - Mardin Coğrafyası - Coğrafi Konumu

Stratejik bir yapıya sahip Mardin'in Coğrafyası ve Coğrafi Konumu. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde Dicle Bölümü'nde yer alan Mardin Suriye ve Irak ile sınır komşusudur. Güney sınırında olduğu gibi Suriye, batısında Şanlıurfa, kuzeyinde Diyarbakır ve Batman, kuzeydoğusunda Siirt ve doğusunda ise Şırnak yer alıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sit Alanı Nedir? Sit Alanı Çeşitleri Nelerdir? Sit Alanı Derece Nedir?

Sit alanı nedir? Ne demek? Sit alanı çeşitleri nelerdir? Sit alanı derecelerine göre kaça ayrılır? Niteliklerine göre sit alanları nelerdir?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Kadim Tarihi Hissetmekten Vazgeçmeyelim

Yaşadığınız kentin caddesini sokağını, meydanını parkını adımlayıp içinde gezinmenin sadece zaruri ihtiyaçların giderilmesine yönelik olduğu zamanların, en acımasızı olanı pandemi dönemindeyiz.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Her şehri ünlüsüyle geziyoruz, Mardin seyahatinde…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy’un yürüttüğü ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi, ünlü konuklarıyla birlikte Mardin’deydi. Mardin seyahatinde konuklar arasında bulunan Gupse Özay ve Yasemin Sakallıoğlu katılanlara duygu dolu anlar yaşattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Büyükşehirden Tarımsal Kalkınmayı Destekleyecek Proje

Mardin Büyükşehir Belediyesi, tarımsal alanlarda üretim yapan üreticilerin su ihtiyacının giderilmesi ve üretim verimliliğin artırılması amacıyla başlatılan Tarımsal Sulama Kanalı Projesi kapsamında Savur ilçesine 2000 metre uzunluğunda sulama kanalı yapacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nülüfer Elik Yılmaz ile Gülistan Öncü Tahliye Edildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yerlerine kayyum atandıktan sonra görevden uzaklaştırılan ve ardından tutuklanan Mardin’in Kızıltepe eski Belediyesi Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Savur eski Belediye Başkanı Gülistan Öncü tahliye edildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Farklı dinlere mensup vatandaşlar huzur içinde bir arada yaşıyor

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Dereiçi köyünde, Hristiyanlığının Katolik, Ortodoks ve Protestan mezheplerine bağlı vatandaşlar ile Müslümanlar bir arada huzur içinde yaşıyor. Savur Kaymakamlığı ve belediyesi, farklı dinlere mensup vatandaşların bir arada yaşadığı Dereiçi köyünün inanç turizmine kazandırılması için çalışma başlattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fuhuşa Teşvik Suçundan Aranıyordu Jandarma Yakaladı

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu "Bir Kimseyi Fuhuşa Teşvik Etmek veya Yaptırmak veya Aracılık Etmek veya Yer Temin Etmek" suçundan aranan "Y.C." jandarma tarafından yakalandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ