Kızıltepe

AK Parti 7. Olağan Kongresinde Kılıç Güven Tazeledi

AK Parti 7. Olağan Kongresi Mardin Kapalı Spor Salonun'nda coşkuyla gerçekleşti. İstanbul'da Vahdettin Köşkünden Mardin ile birlikte Manisa, Aydın, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ ve Muş kongrelerine canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongre salonunda bulunan Mardinlilere ekrandan hitap etti.

Mardin'de kar yağacak mı?

Kurak geçen günlerin ardından ülke genelinde kış etkisini göstermeye başladı.

Kızıltepeli genç iş kazasında hayatını kaybetti

Mardin’in Kızıltepe İlçesinde yaşayan 19 yaşındaki genç, Adana’da çalıştığı iş yerinde başına aldığı darbe sonucu yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti.

50 kiloluk gübre torbası çiftçinin üzerine düştü

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir çiftçi raylı sistemden gelen 50 kiloluk gübre torbasının üzerine düşmesi sonucu römorktan aşağı düştü. Kazayı ucuz atlatan şahsın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hurda malzemeleri sanat eserine dönüştürüyor

Evin bahçesinde yaptığı takı ve tasarımlarının yanı sıra hurda malzemeleri sanat eserine dönüştürüp sosyal medya üzerinden satışa çıkaran Hatice Baran, hem aile bütçesine hem de geri dönüşüme katkı sağlıyor.

Kızıltepe’ye yeni PTT Şubesi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sık sık yaşanan yoğunluk nedeniyle yeni bir PTT şubesi açıldı. Mardin PTT Baş Müdürü Abdülkadir Karaboğa, İpekyolu şubesini ziyaret ederek bilgi aldı.

Ekinci ailesinin acı günü

Kızıltepeli İş adamı Ali Ekinci'nin annesi Emine Ekinci uzun zamandır yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Kızıltepe'de asfalt serim çalışmaları devam ediyor

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi, şehir merkezinde altyapı çalışması biten cadde ve sokakların üstyapısını modern görünüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda işlek caddelerden biri olan Mehmet Sincar Caddesi de sıcak asfalta kavuştu.

Kızıltepe'de kavga!

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki grup arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı.

25 adrese şafak operasyonu

Mardin'de terör örgütüne yönelik eş zamanlı 25 farklı adrese jandarma tarafından şafak vakti operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı.