2021 DGS boş kontenjanlar taban ve tavan puanları! DGS ek tercih başvuruları başladı!

DGS ek tercihleri başladı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 15-21 Ekim tarihinde DGS ek tercihlerinin alınacağı duyuruldu. Adaylar DGS ek tercih işlemlerini ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini girdikten sonra yapabilecek. DGS ek yerleştirmede herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşemeyen adaylar tercih işlemlerini yapabilecek. İşte boş kontenjanlar...

EĞİTİM
PAYLAŞ:

2021 DGS ek tercih işlemleri başladı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 15-22 Ekim tarihleri arasında DGS ek tercihlerinin alınacağı duyuruldu.

DGS merkezi yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylar ek yerleştirme işlemi yapabilecek.

Ek yerleştirmede adaylar 30 tercih yapabilecek.

DGS ek yerleştirmede adaylardan taban puan şartı aranmayacak.

İşte DGS ek tercih kılavuzu taban puanlar ve kontenjanlar...

DGS EK TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

DGS ek tercih işlemleri ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre bilgileri girildikten sonra ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz detayları boş kontenjanlar ve tavan puanlar incelendikten sonra yapılabilecek.

DGS 2021 ek tercihleri 22 Ekim saat 23:59'da sona erecek

DGS EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR NASIL YATIRILIR?

Ek yerleştirme için tercih ücreti 25,00 TL’dir.

Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 15-22 Ekim 2021 tarihleri arasında yatıracaklardır.

Ücret yatırma işlemi 22 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Banka/ATM’lerden tercih ücreti yatırılmamalıdır.

Adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklardır.

Süresi içinde ek yerleştirme tercih ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak ve ek yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecektir.

DGS BOŞ KONTENJANLAR VE TAVAN PUANLARI

 
 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle