2021 YKS Soruları yayınlandı! TYT-AYT-YDT SORU kitapçıkları ve CEVAP anahtarları PDF ekranında

ÖSYM Yükseköğretim Kurumu Sınavları (YKS), TYT-AYT-YDT sınav sorularını yayımladı! İşte 2021 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları… YKS’ye giren iki milyondan fazla öğrenci TYT-AYT-YDT sınav soru ve cevap anahtarını ÖSYM’nin resmi adresi üzerinden görüntülenebiliyor.

GÜNCEL EĞİTİM

Ölçme, Seçme ve Yerleştirm Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2021-Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) sınavı bugün yapılan AYT ve YDT oturumlarının ardından sona erdi.

26 Haziran Cumartesi günü sabah TYT oturumu ile başlayan 2021-YKS sınavı 27 Haziran Pazar günü sabah AYT ve öğleden sonra YDT oturumlarının tamamlanmasının ardından sona erdi.

2021-YKS oturumlarının tamamlanmasının ardından sınava giren öğrencilerin merakettiği konulardan biri olana ve sosyal mecraalerda araştırılan TYT - AYT - YDT sınav soruları ve cevapları ne zaman açılanacak oldu. ÖSYM tarafından düzenlenen her sınav gibi bu sınavların da soru ve cevaplarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

YKS’ye giren iki milyondan fazla öğrenci TYT, AYT ve YDT  sınav soru ve cevap anahtarını ÖSYM’nin resmi adresi üzerinden görüntüleyebilecek.

TYT, AYT ve YDT olarak üç oturumda tamamlanan ve sona eren 2021-YKS sınav sorularına yazımızda paylaştığımız link ile bilgisayarınıza pdf olarak indirebilirsiniz. 2021 sınav sorularının da gün içinde açıklanması bekleniyor.

YKS soruları ve cevapları araştırılan konular arasında yerini aldı. 26 Haziran ve 27 Haziran’da düzenlenen YKS oturumlarına giren adaylar çıkmış sorulara yoğun ilgi gösteriyorlar.

3 oturumlu olan sınavın dün ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) olurken, bugün sabah ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve öğlenden sonraki  üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) oldu.

Peki, TYT-AYT-YDT çıkmış sınav soruları ve cevapları nerede?… İşte YKS'de çıkmış soruları ve cevapları ve merak edilenler… 

İşte 2021 YKS SORULARI VE CEVAPLARI (PDF)

2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

Aşağıdaki bağlantılardan 2021-YKS ilgili oturumların Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarlarına erişebilirsiniz.

YORUMLAR

 • hacettepe de mimarlık istiyorum çok çalıştım boşuna çalışmışım acayip basit bir ayt idi yani yanlış anlamayın ama çokta çalışmadım gayet basitti

  Yazıklar olsun, sırf tık kazanmak için yanıltıcı başlık koyup insanları kandırıyorsunuz, yazıklar olsun size! Yalancılık ve dolandırıcılık bu yaptığınız!

  Ben sınava girmedim arkadaşlar sınav bana girdi barajı geçebileceğimden bile şüpheliyim..

  çok zor bir sınav değil miydi? Ful çeken çıkacağını sanmıyorum

  • abartma gayet kolaydı

   • kolay yerleri vardı tamam yok değil ama çoğunlukla zordu, bazı soruların konularını işlediğimi hatırlamıyorum bile ben

   • serdar sen ful çektin galiba

  Çok zordu çok. Cevapları bekliyoruz

  daha açıklanmamış ...

  AYT'de fizkte sorduğu basketci sorusunun cevabını bilen varmı?

  Din Kültüründe üçüncü soru er-risale kimin kitabı cevabını bilen var mı?

  • imam şafii

   • google yaz bakalım imam şafii miymiş? :)))

Yorum Ekle