"2023 sonu itibari ile Kızıltepe genelinde bitmemiş yol kalmayacak"

Mardin Kızıltepe ilçesinde başlatılan yol çalışmaları kapsamında çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam/Belediye başkan vekili Hüseyin Çam, 2023 sonu itibari ile Kızıltepe’nin merkez ilçe ile kırsal mahallelerinde ve mezralarında parke döşenmemiş yer bırakmamak istiyoruz dedi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Ak Parti Milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, İlçe Başkanı Bülent Şahin ve Kurum Amirleri ile birlikte ilçeye bağlı kırsal Büyük Boğaziye mahallesinde yapılan yol çalışmalarını inceledi.

Heyet, yol çalışmalarının yanı sıra vatandaşlar ile de bir araya geldi.

Yollarının yapılmasından memnun olan vatandaşlar Çam ile birlikte onları ziyarete gelen misafirleri büyük sevinçle karşıladı.

Artık evlerinin önünün çamur olmayacağı için çok mutlu olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, bizler yapılan hizmetlerden çok memnunuz ve çok mutluyuz, sonunda hizmet ayağımıza geldi diyerek duygularını dile getirdiler.

Evinde hasta olan bir vatandaş da ziyaret edilerek mahallelinin sorun ve talepleri dinlenildi kendileri ile yakından ilgilenildi.

Kırsal Mahallerdeki ilk çalışmaya Büyük Boğaziye’den başladıklarını söyleyen Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam, bu mahallemizde şimdiye kadar 43 bin 400 metrekare yol yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İlçemizde 18 merkez mahalle ve 169 tanede kırsal mahalle var. 2021 yılının sonuna kadar 60 kırsal mahallemizi bitirmeyi istiyoruz. 2023 sonu itibari ile Kızıltepe’nin kırsal mahallelerinde ve mezralarında parke döşenmemiş yer bırakmamak istiyoruz” dedi.

Çam: “Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımızın, valimizin ve milletvekillerimizin desteğiyle 2023 sonuna kadar Kızıltepe eşittir çamur, Kızıltepe eşittir çukur denklemini bozup, Kızıltepe eşittir yaşanılmasından mutluluk duyulan yer olarak denklemi değiştirmek istiyoruz. Burası şuanda bitmek üzere, Taşlıca mahallesinde 15 bin metrekarenin üzerinde yol yaptık bitmesine az kaldı. İlçeye en uzak kırsal mahallemizden başlayarak bu sene 60 mahallemizi tamamlayacağız. Üç yılın sonunda da 169 kırsal mahalle ve 226 mezranın tamamını tamamlayacağız” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle