21 Milyon: Türk Borsaları ve Kripto Para Birimleri Tek Bir Platformda

EKONOMİ

21 Milyon: Türk Borsaları ve Kripto Para Birimleri Tek Bir Platformda

Tüm piyasalarda olduğu gibi kripto para birimi piyasasında da anlık takiplerin yapılabilmesi, borsalarda yer alan aynı coin’lerin farklı fiyatlarının görüntülenebilmesi, borsaların güncel verilerine ulaşılabilmesi ve borsa karşılaştırmalarının yapılabilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor. 21 Milyon adlı platform bu noktada yatırımcılara büyük kolaylıklar sunuyor.

21 Milyon Nedir?

21 Milyon’un en çok dikkat çeken özelliği Türk kripto para borsalarında yer alan kripto para birimlerinin fiyatlarını Türk Lirası bazında kullanıcılara sunması. 21 Milyon ile kullanıcılar kripto para birimlerinin fiyatlarını Türk Lirası bazında bir arada görebildikleri gibi Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının verilerine anlık olarak erişebiliyor, tüm borsa paritelerini ulaşabiliyor ve kripto para borsalarının karşılaştırmasını yapabiliyor.

21 Milyon’da şu anda 8 adet Türk kripto para borsası ve 190 adet kripto para birimi bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda platforma daha fazla sayıda Türk borsası ve kripto para birimlerinin eklenmesi planlanıyor.

Ayrıca platform  kullanıcılarına, güncel haberlere ulaşım imkanı da sunuyor. Yatırımcılar bu sayede hem gündemi takip edebiliyor hem de güncel haberler doğrultusunda yatırım stratejilerini daha doğru bir biçimde şekillendirebiliyor.

21 Milyon’un Özellikleri

21 Milyon adlı platformda borsalar, “21 milyon puanı” adı verilen bir puanlama sistemine tabii tutuluyor. Platformun açıklamalarına göre, 21 milyon ekibi tarafından yapılan bu puanlama tamamen nesnel kriterlere göre hesaplanıyor. Hesaplama yapılırken ise  platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanılıyor. Ayrıca belirlenen kriterler doğrultusunda puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

Ayrıca platformda “Kazandıranlar” ve “Kaybettirenler” olmak üzere iki sıralama bulunuyor. Bu sekmelerde kullanıcılar, hangi kripto para birimi son 24 saate, son 7 günde ve son 1 ayda ne kadar kaybettirmiş ya da ne kazandırmış görüntüleyebiliyor.

Dolayısıyla 21 Milyon platformu sayesinde kullanıcılar, Türk kripto para borsalarının verilerine, Türkiye’de işlem gören kripto para birimlerine ve güncel haberlere tek bir platform aracılığı ile ulaşmış oluyor.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle