9 Mahallede daha karantina kararı alındı

Kızıltepe ilçesine bağlı 9 kırsal mahallede yaşanan vaka artışları nedeniyle Coronavirus tedbirleri kapsamında 10 gün karantina uygulanması kararı alındı. Kızıltepe'nin mesire alanlarının bulunduğu Ğurs (Xurs) Vadisi'nde bulunan mahallelere karantina nedeniyle giriş çıkışlar acil durumlar dışında gerçekleşemeyecek.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Kızıltepe ilçe hıfzıssıhha kurulu, Halk Sağlığının Korunması ve başta COVID-19 olarak bulaşıcı hastalıkların yayılmasının engellenmesi amacı ile; ilçe kırsalında yer alan 9 mahallede 10 gün süre ile karantina uygulanması kararı aldı.

İlçe Kaymakamı Hüseyin Çam başkanlığında gerçekleştirilen ilçe hıfzıssıhha kurulu olağanüstü toplantısında Gurs vadisinde yer alan 9 Kırsal mahallede (köyde) 10 gün süre ile karantina uygulanmasına karar verildi.

ilçe hıfzıssıhha kurulunca alınan karara göre, Halk Sağlığının Korunması ve başta COVID-19 olarak bulaşıcı hastalıkların yayılmasının engellenmesi amacı ile İlçeye bağlı; Yüceli (Ğursa Nave), Yedikardeş (Haftehuva), Erdem (Meşkina), Soğanlı (Ğubas), Uluköy (Günde Izer), Ayaz (Çelebiya), Tuzla (Babına), Karaman (Hamziyan) ve Alipaşa Kırsal Mahallelerinde (Köylerinde)Toplumsal bağışıklığın yeterli seviyede olmaması ve mevcut vakaların yayılımının risk oluşturmasından dolayı, halk sağlığının korunması adına 13.09.2021 tarihinde saat 17.00’den itibaren 10 günlük karantinaya alınması, kolluk kuvvetleri tarafından gerekli tedbirler alınarak vatandaşların giriş-çıkışına kapatılarak, köylerdeki vatandaşların kesinlikle bir araya gelmemelerine ve evlerinde kalarak izolasyon kurallarına uymaları konusunda tebliğ edilmesi kararı alındı.

Aynı gerekçeler ile daha öncede  ilçede 09. Eylül tarihinde Eşme Mahallesinde (Mezkenyter köyünde) ve 02 Eylül tarihinde ilçeye bağlı 3 kırsal mahallede Erikli (Alimışmış), Günlüce (Kanispi) ve Ziyaret ( Şeh Tajdin) ve aynı tarihte Covid-19’un bulaşmasını engellemek ve yavaşlatmak amacıyla Kızıltepe Cumhuriyet meydanında saat 22:00 ile sabah saat 05:00 saatleri arasında da 10 günlük karantina tedbirleri uygulanması kararı alınmıştı.

Vaka sayısı hızla artıyor! 9 ilde karantina kararı alındı - Son dakika  haberleri

Kızıltepe Ekspres

YORUMLAR

  • Şaka mı yapıyorsunuz ilk yorumu siz yapın diye.Daha önce yaptığım yorumu yayınlamadınız.izin mi alamadınız.

    Keşke bu hassasiyet okullar için olsaydı okulların hiç birinde hijyen maske ve mesafe kuralı yok.dezenfektan yok.bırakın okulları ilçe milli eğitim mudūrlūğū girişinde aylardır boş bir dezenfektan aparatı var.bu önemli bir yorum yayınlayın çocuklarımız için.

Yorum Ekle