Açtığı Hastane ile Mardinlilerin gururu oldu

Mardinli hemşehrimiz işadamı Maruf Yeşilmen, Gaziantep'de özel Liv Hospital hastanesini kurdu.

SAĞLIK
PAYLAŞ:

Liv Hospital markasının beşinci hastanesi İstanbul, Ankara ve Samsun’dan sonra Mardinli işadamı Maruf Yeşilmen tarafından Gaziantep’te açılarak hizmete başladı

Bünyesindeki Liv Hospital ve Medical Park Hastaneleri ile Türkiye’nin en yaygın hastaneler grubu olan MLP Care, Liv Hospital markasının en yeni hastanesini Gaziantep’te hizmete açtı. Kardiyolojiden kadın doğuma, genel cerrahiden çocuk hastalıklarına, tüp bebekten medikal onkolojiye, ürolojiden kardiyovasküler cerrahiye tüm branşlarda hasta kabul etmeye başlayan Liv Hospital Gaziantep, yaklaşık 40 bin metrekarelik kapalı alanda 258 yatak kapasitesi ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinden ve yurt dışından gelen hastalara da kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti sunacak.

Vali ziyaret etti

Gaziantep'te hizmete giren, Yönetim Kurulu Başkanlığını Midyatlı Maruf Yeşilmen'in başkanlığını yaptığı Liv Hospital Hastanesini ziyaret eden Gaziantep Vali Davut Gül, 258 yatak kapasiteli, 70 Polikliniği bulunan hastaneyi ziyaret ettiZiyarette Hastane sahibi Mehmet Maruf Yeşilmen ve hastane yönetimi hazır bulundu. 

Hedef, bölgede referans hastane olmak

Bölgenin referans hastanesi olma hedefiyle hizmete başlayan Liv Hospital Gaziantep dahili ve cerrahi branşların dışında yenidoğan yoğun bakım, erişkin yoğun bakım, koroner yoğun bakım, yetişkin ve çocuk kemik iliği nakil merkezi, onkoloji ünitesi, nükleer tıp ve PET CT tanı merkezi, radyoterapi merkezi, tüp bebek merkezi, anjiyo ünitesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine ek olarak plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi ünitesi ile hizmet verecek.

Türkiye’de dijital hastane konseptinin öncülerinden biri olarak faaliyet gösterecek Liv Hospital Gaziantep, son dönemde bölgede yapılan en büyük yatırımlar arasında yer alıyor. Hastane, 1000’e yakın kişiye istihdam sağlayarak şehrin ekonomisine de önemli katkı sunacak.

Sağlık turizminde de zirveyi hedefleyen hastane havalimanına sadece 20 dakika uzaklıktaki merkezi konumuyla yılda 180 bin hastaya hizmet vermeyi amaçlıyor. Liv Hospital Gaziantep, Orta Doğu ve Arap ülkelerinden gelecek hastaların yanı sıra Avrupa ve Balkan ülkelerinden gelecek hastalara da kaliteli sağlık hizmeti vermeyi amaçlıyor.

 

YORUMLAR

  • adam neden yatırmını mardinde yapmamış bu adam benim gururum olamaz.

Yorum Ekle