DEM'li Başkanlar Papaz'a protokol uyguladı! Vatandaşlar imamlar için de istedi

DEM'li Kızıltepe eş belediye başkanları Hamdiye Bilek Turgay ve Zeyni İpek, din değiştirerek papaz olan Ender Peker'i belediye binasında protokolle karşılayarak bir görüşme gerçekleştirdiler.

  • 10.07.2024 15:15
DEM'li Başkanlar Papaz'a protokol uyguladı! Vatandaşlar imamlar için de istedi

Mardin'in Kızıltepe Belediyesinin DEM'li Eşbaşkanları Hamdiye Bilek Turgay ve Zeyni İpek, Mardin Protestan Kilisesi Papazı Ender Peker’i Kızıltepe Belediyesi’nde protokolle ağırladı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Müslüman bir ailenin çocuğu olarak doğan ve daha sonra din değiştirerek Hristiyan olan Mardin Protestan Kilisesi Papazı Ender Peker, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanları Hamdiye Bilek Turgay ve Zeyni İpek’i ziyaret etti. Eş başkanlar, Peker’i belediye girişinde kurum müdürleri ile birlikte protokolle ağırladı.

Kızıltepe belediyesi sosyal medya hesaplarında da ziyaretle ilgili paylaşılan haber ve fotoğraflarla ilgili olarak Kürt Papaz Peker'in, eş başkanlara başarı dileklerinde bulunarak, kiliseye davet edildiği bildirildi. Eş başkanlar Turgay ve İpek da nazik ziyaretleri ve hoş sohbetleri için Peker'e teşekkür etti.

Bazı vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Kızıltepe Belediye eşbaşkanlarından belediyeyi ziyaret edecek imam ve müftüler için de aynı ağırlama ve karşılamının yapılmasını istemeleri dikkat çekti. 

Image description

 

Yorumlar

Image
Kızıltepeli
12.07.2024 / 00:29

Demliler Kendilerine yakışanı yapmışlar..

Image
Ziyaretçi
11.07.2024 / 08:41

hizmet yapın hizmet k tepe çöplükten geçilmiyor 4 ay oldu ne yaptınız geçin bunları

Yorum Yaz