Aile Bakanı Derya Yanık Kimdir, FETÖ ile ilişkisi mi var? Derya Yanık Kaç Yaşında? Evli midir?

Uzun bir süredir kabinede revizyona gidileceği konuşuluyordu. Resmi Gazete'de yayınlanan kararlar kabinede yapılan değişiklikler onaylandı. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık atandı. Peki Derya Yanık kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen nerelidir? Derya Yanık evli midir? Derya Yanık KADEM'de çalışıyor mu? Derya Yanık'ın kısa özgeçmişi

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

DERYA YANIK KİMDİR?

Derya Yanık ismi AK Parti grubu içerisinde tanınsa da kamuoyu tarafından çok fazla bilindik değil. Bakanlık görevine atanmadan önce AK Parti'de Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda yer alıyordu.

Derya Yanık 1972 yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde dünyaya geldi. 49 yaşındaki Yanık ilköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

EĞİTİM ALDIĞI OKULLAR

  • Kadirli İlköğretim Okulu
  • Adana Anadolu Listesi
  • İstanbul Üniversitesi

Aralık 1996 tarihinde İstanbul Barosu'na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Bu sırada serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

ALDIĞI GÖREVLER

  • AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği (2004-2014)
  • AK Parti Grup Sözcülüğü

Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

DERYA YANIK'IN TWİTTER ADRESİ NEDİR?

Derya Yanık Twitter'ı aktif olarak kullanan bir siyasetçi. Twitter adresi https://twitter.com/DeryaYanik01 olarak kayıtlıdır.

FETÖ İLE İLİŞKİSİ Mİ VAR?

Dün gece saatlerinde Derya Yanık'ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak açıklanmasının ardından Twitter hesabında geçmiş dönemde attığı bazı tweetler olduğu fark edilmiş ve bunlar çeşitli hesaplar tarafından kamuoyuna servis edilmişti. Bu tweetlerden yola çıkarak Derya Yanık'ın eskiden FETÖ ile ilişkisi olabileceği değerlendirmeleri yapılıyor ve bakanlığa nasıl böyle bir ismin atandığı tartışılıyor.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle