Akar'dan Milli Eğitime Yardımcı Kaynak Tepkisi!

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, yardımcı kaynak kitap konusunda Milli Eğitim Müdürlüğüne tepki gösterdi.

EĞİTİM POLİTİKA
PAYLAŞ:

İyi Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar'dan yapılan açıklamada, Öğrencilere ücretsiz olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan kitaplar dururken öğretmenlerin bu kitaplar yetersiz deyip kaynak kitap arayışına geçmeleri özellikle dar gelirli ailelerin belini büktüğünü ifade etti.

Akar, açıklamasında şunları söyledi:

"Öğrencilere ücretsiz olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan kitaplar dururken öğretmenlerin bu kitaplar yetersiz deyip kaynak kitap arayışına geçmeleri özellikle dar gelirli ailelerin belini bükmektedir. Kaynak kitap setleri ilkokul ikinci sınıf dahil  öneriliyor adeta dayatılıyor. Bu  kaynak setleri 140 liradan başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı  kendi dağıtmış olduğu kitaplar şayet müfredatta yetersiz ise bu kitapları zenginleştirmeli ve yeterli hale getirmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayı olmayan kitapların okullarda öğretmenler tarafından tavsiye edilmesi, Milli Eğitim bakanlığı bu uygulamadan haberdar mıdır?
Bilgisi dahilinde değilse Bakanlık  mufettişleri vasıtasıyla bir inceleme yapmaları halinde durum tespit edilecektir. Bu kitapları tavsiye eden ögretmenler  il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden veya  kendi okul müdürlerinden herhangi bir izin  almışlarmıdır? Herhangi resmi bir izin almadan kitapları tavsiye eden öğretmenlere herhangi bir yaptırım yapılacak mı? Eğitim/öğretim yılının oldukça sancılı bir şekilde açıldığı bu günlerde konunun enine-boyuna incelenerek sonuçtan kamuoyuna bilgi verilmesi talebimizdir. Kamuoyuna saygıyla arz ederim diyerek sözlerini tamamladı."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle