Ali Koç istifa etti mi? Ali Koç başkanlık görevini bırakacak mı?

Ali Koç istifa etti mi? Fenerbahçe başkanı Ali Koç istifa edecek mi? Başkanlık görevini bıracak mı? Fenerbahçeli taraftarlar başarısız geçen bir başka sezonun ardından başkan Ali Koç'un istifa edip etmediğini araştırıyor.

SPOR
PAYLAŞ:

Fenerbahçe Süper Lig'deki son hafta karşılaşmasında rakibi Kayserispor'u deplasmanda 2-1 mağlup ederek ligi 3. sırada tamamladı. Ancak sarı lacivertli ekibin taraftarı, başarısız geçen bir başka sezonun ardından kulüp başkanı Ali Koç'a tepkili.

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Ali Koç 3 Haziran 2018'de yapılan seçimle göreve başlamıştı. Ancak aradan geçen 3 sezonun ardından şampiyonluk bir yana, Fenerbahçe ligi ilk iki sırada bitirmeyi dahi başaramadı. Fenerbahçe 2018-19 sezonunu 46 puanla ligi 6. sırada tamamladı. 2019-20 sezonunda ise 57 puanla 7. sırada yer aldı. Son olarak 2020-21 sezonunda da başarıya ulaşamayan Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe ligi 3. sırada bitirdi.

Ali Koç istifa etti mi?

Fenerbahçe'nin Kayserispor deplasmanında 2-1 galip gelmesinin ardından Ali Koç istifa ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak Fenerbahçe taraftarı başkan Ali Koç'e büyük tepki gösteriyor. Başarısız geçen 3. sezonun ardından taraftarlar Twitter'da #AliKoçİstifa etiketiyle Ali Koç'u istifaya davet ediyor. Bu durum Ali Koç'un camia içerisindeki desteğinin giderek azaldığını gösteriyor.

Fenerbahçe Ali Koç yönetiminde şimdiye kadar hiçbir kupa kazanamadı. Sarı lacivertli ekip 2013-14 sezonundan bu yana şampiyonluk sevinci yaşayamazken 2008 yılından bu yana Şampiyonlar Ligi'ne katılım gösteremiyor.

Beş Farklı Teknik Direktörle Çalıştı

Fenerbahçe'deki başkanlık döneminde Ali Koç toplamda beş farklı teknik direktörle çalıştı. İlk olarak Hollandalı teknik adam Philip Cocu'yu göreve getiren Koç, istediği başarıyı elde edemeyince sözleşmesini karşılıklı olarak fesh etti. Ardından sezonu Erwin Koeman ile tamamlayan Ali Koç, iki ay sonra göreve Ersun Yanal'ı getirdi. Ancak Ersun Yanal da daha önce görevdeyken elde ettiği başarıyı sağlayamayınca sezon bitmeden Fenerbahçe'den ayrıldı.

Fenerbahçe 2020-21 sezonuna Erol Bulut ile başladı. Ancak o da sezon boyunca çok fazla tartışıldı ve zamanla taraftarın istemediği bir teknik adama dönüştü. 2021 Mart ayında Erol Bulut ile yollarını ayıran Ali Koç, takımı sezon sonuna sportif direktör Emre Belözoğlu'na teslim etti. Emre Belözoğlu yönetiminde Fenerbahçe ligi Galatasaray'ın ardında 3. sırada tamamladı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle