Amatör Spor Kulüpleri Zor Günler Geçiriyor

Mardin’de amatör spor kulüpleri zor günler geçiriyor. Sponsor bulmakta zorlanan kulüpler, maddi imkanları karşılayamadıkları için müsabakalara katılamıyor.

SPOR
PAYLAŞ:

Antrenman malzemeleri bile alamayan kulüpler, Yetkililerden ve Mardinli işadamlarından destek istiyor. 


Yeşilalanspor Kulübü 2.Başkanı Nusret Uygur, Amatör 1.Ligde olduklarını belirterek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. 

2012 yılında spor kulüplerini kurduklarını ifade eden Uygur, Mardin’de sosyal bir faaliyet olması, gençliğe yararlı bir şeyler yapmak, Gençleri kötü alışkanlık veya ortamlardan arındırıp sporla uğraşmaları amacıyla hareket ettiklerini söyledi. 

Uygur, Konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 

“Çok becerikli gençlerimiz var Mardin’de. Biz onların becerilerini ön plana çıkarmak için, onları bir yerlere getirebilmek için biz

bu yola girdik. Mesela benim elimde çok güzel yetenekli bir bir futbolcu var, Muhammet Basir Sezgin. Yani her iki kanatta da oynayabilir. Sağ açıkta, sol açıkta, öne liberoda, forvette ve hatta kalecilikte yapabilir. Bunları değerlendirmek lazım.  Biz Maddi sıkıntı çekiyoruz. 2012 yılından beri zorlukla da olsa bugüne kadar getirebildik ama bundan sonrasını götüremiyoruz.”

Yetkililerden ve İşadamlarından destek isteyen Uygur, “Lütfen iş adamlarımızdan ricam, bize gelip sponsor olsunlar, bize yardımcı olsunlar. Onların adı, Yeşilalan spor kulübünde altın harfler ile yazılmasını istemiyorlar mı?. Yani mesela bize araç sponsoru olabilirler, bizim bir senemize veya 8 ayımıza. Formalarımıza kendi reklamlarını verebilirler, bize forma yapabilirler, krampon yaptırabilirler.” Dedi. 


Antrenman yapmak için sabit bir yerleri bile olmadığına dikkat çeken Uygur, şöyle konuştu;

”Antrenman malzemelerimiz yok, biz top bile alamıyoruz. Sadece bizim kulüp değil bütün amatör spor kulüpleri Mardin’de böyle. Sayın valimizden de destek bekliyoruz. Biz maddi destek bekliyoruz, konaklamak için, futbolcularımıza maçtan önce veya bir sevinç anında maçı kazandığımızda yemek verebilmek için.”


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle