Amatör takımlar, Profesyonel lig için tek çatı altında

Kızıltepe Amatör Spor Külüpleri, profesyonel liglerde mücadele etme parolasıyla tek çatı altında birleşti. Kızıltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sabahattin Derin, Gençlerin yanlış yerlerde çeşitli bağımlılıkların içerisinde olmaktansa spor alanlarında, sporla iç içe olmaları gerektiğinin sosyal sorumluluğuyla hareket ettiklerini kaydetti.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü'yü ziyaret eden Kızıltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Sabahattin Derin, etkili ve yetkili olan herkezden Kızıltepe'deki amatör spor takımlarını destek talebinde bulundu. Derin'e Kızıltepe 47spor'dan Fahretin Işık, Kızıltepe 2018 Orhan Bıcakçı, Cevherspor Başkanı Veysi Altun, Kızıltepe Gençlerbirliği Şükrü Kılınç, Kızıltepe Barışspor Cevat Ege de eşlik etti.

40 ilden büyük olan ve sahip olduğu genç nüfus potansiyeliyle bölgenin en genç nüfus oranına sahip olan Kızıltepe'nin 25 yıldır hasret kaldığı profesyonel lig hedefini tutturmak için çalışmalara başlayan Kızıltepe Amatör Spor Klüpleri Birliği Başkanı Sabahattin Derin, "Bizler, 3. lig hedefiyle çalışmalara başladık, şimdi bizlere destek olmanın tam vaktirdir. " dedi

Kızıltepe gibi büyük bir ilçenin 25 yıldır amatör küme takımları arasında bulunuyor olmasını yetkililerin duyarsızlığı ve sahiplenmezliklerine bağlayan Başkan Sabahattin Derin, bugüne kadar destek talebiyle çaldıkları her kapıda; ayrı gayrı oldukları bahaneleriyle karşılaştıklarını, bu bahaneyi boşa çıkarmak için bütün amatör spor kulüpleri tek çatı altında Kızıltepe için bir araya geldiklerini kaydetti.

"MAZERETE YER YOK DESTEK ZAMANI"

Kızıltepe'nin nüfus ortalamasının çok genç ve spora yönelim noktasında en fazla sporcuyu bünyesinde barındıran ilçe olarak dikkat çektiğini kaydeden Başkan Derin, "Kızıltepe'miz adeta futbolcu fabrikası olan bir ilçedir. Zor şart ve koşullarda her şeye rağmen çok başarılı futbolcular yetiştirmiş, üst liglerde adından başarıyla söz ettirmiş futbolcular yetiştiren Kızıltepe'nin yeri amatör lügler değil, üst profesyonel ligler olmalıdır. 25 yıldır devam eden profesyonel lig hasretine son vermek için Mardin 1. Amatör Küme'de mücadele eden Kızıltepe'nin 6 takımını aynı çatı altında buluşturarak Kızıltepe Amatör Spor Kulüpler Birliğini kurduk. Bu oluşumu yaparken bizler ayrılığı-gayrlılığı bir tarafa bıraktık. Destek talebinde bulunduğumuzda bizlere farklı bahaneler üretenlerin bütün mazeretlerini de böylelikle boşa çıkardık. Şimdi hem işadamlarımızdan hem de Mardin Milletvekillerimizden, Yetkililerimizden ve Valimizden destek bekliyoruz. Bu desteği de kendi adımıza değil, Kızıltepe'de spor sevdalısı olan gençlerimiz adına istiyoruz. "dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle