Ameliyat olmazsa 2 çocuğunu bir daha göremeyecek

Mardin'de yaşayan 2 çocuk annesi hidrosefali hastası Adile Elçiboğa, maddi zorluklar nedeni ile ameliyat olamıyor. Ameliyat olmaması durumunda görme yetisini kaybeden olan Elçiboğa, yetkililerden yardım bekliyor.

GÜNCEL SAĞLIK
PAYLAŞ:

Artuklu ilçesine bağlı Kabala Mahallesinde yaşayan 37 yaşındaki hidrosefali hastası Adile Elçiboğa, hastalığının ilerlemesi nedeni ile gözlerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Eşi inşaat işçisi olan Elçiboğa, yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle ameliyat olamıyor.

Adile Elçiboğa ameliyat olabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

Hastalığının günden güne ilerlediğini ve görme yetisini kaybetmek üzere olduğunu ifade eden Elçiboğa, "37 yaşındayım, 17 yıllık evliyim, 2 kızım var, 7 çocuğumu kaybettim. Hidrosefali hastasıyım. Sürekli doktorlara gidip geliyordum. Mardin Devlet Hastanesinde muayene oldum, en son Diyarbakır'a gittim, hastalığım ilerlemiş. Gün geçtikçe körlüğe doğru gidiyorum. 2 gözümü de kaybetme riskim var. Eğer müdahale yapılmazsa bir daha görmeyeceğim. Ameliyatı Mardin'de yapamadılar, İstanbul veya Ankara'ya gitmem gerektiğini söylediler" dedi.

Maddi sıkıntıları olduğu için ameliyat olamıyor

Maddi imkanları olmadığı için ameliyat olamadığını ifade eden Elçiboğa, "Eşim ameliyat oldu belinden. Ben buradan Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum. Eğer ameliyat olmazsam 2 gözümü de kaybedeceğim. Ben her geçen gün daha kötüye gidiyorum. İşlerimi yapamıyorum. Baş dönmem oluyor. Zaten sürekli hastanelerdeyim. Bel fıtığımda var, boyun fıtığım var. Bunları zaten saymıyorum ben. En son ben Diyarbakır'a gittim, hastalığımın ilerlediğini söylediler. Bir de çok riskli bir ameliyattır beyin. İyi bir doktorun yapması gerekiyor. Büyük şehirlere gitmem gerekiyor. Şimdi maddi sıkıntı çekiyoruz. O yüzden gidemiyorum. Benim şu an 2 kızım var. Benim kızlarıma bakmam gerekiyor. Eğer 2 gözümü kaybedersem ben bunlara asla bakamam. Bunu düşündükçe inanın psikolojim bozuluyor. Ne yapacağımı bende bilemiyorum. Yardım elinin uzatılmasını istiyorum" diye konuştu.

Adile Elçiboğa'nın eşi Murat Elçiboğa da eşinin gözlerinden olmaması için yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle