Artukbey, dur durak bilmiyor

Yurt içinde ve yurt dışında şubeleşme çalışmalarını hızla sürdüren Artukbey kahve Markası, Türkiye'deki 77'ıncı şubesini Cizre'de hizmette açtı.

EKONOMİ

CEO'luğunu Mardinli hemşehrimiz İşadamı Tacettin Yertüm'un yaptığı Artukbey Kahve ve Kuruyemiş Markası bayi zincirine bir halka daha ekledi. Özellikle kahve lezzeti konusunda tüm Türkiye'ye ün salan Artukbey, lezzet kervanına Cizre şubesi de ekleyerek, şube sayısını 76'ye çıkardı.

Cizre'nin önde gelen işadamlarından Şeyh Serdar Tanrıverdi'nin sahiplendiği 77. Şubenin açılışı koronavirüs pandemi süreci hassasiyeti nedeniyle sade bir törenle gerçekleşti. Artukbey Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Tacettin Yertüm'ün hazır bulunduğu sade törende işadamları ve bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

Cizre merkez sanat sokağında açılan Artukbey bin metre kare alanda hizmet verecek. Artukbey Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Tacettin Yertüm, Yurt içinde ve yurt dışında 77 şube ve binin üzerine noktada istihdam olanağı tanınan çalışan sayısının bin 250 kişiyi aştığını ifade etti. Almanya'da Irak'ta ve daha farklı ülkelerle birlikte yurt içinde ise 77 şube ve bin'den fazla noktada Artukbey Kahve ve Kuruyemiş tadı ve lezzetini yaymaya devam ettiklerini kaydetti.

KÜÇÜK HAYALLERDEN BİN ÇALIŞANA İSTİHDAM KAPISI ARALADIK"

Şubelerde istihdam kapısı olmanın kendileri için yaşayabilecekleri en büyük gurur olduğuna vurgu yapan Yertüm, "Mardin Artukbey Kuruyemiş olarak, 18 yıl önce küçük hayaller, ardından da büyük hedeflere yönelen bir yolculuğa çıktıklarını hatırlatan İşadamı Yertüm, "18 yıl önce küçük hayallerimiz vardı, çok şükür rabbime; bugün büyük hedeflerimiz var. Hayallerden hedefler çıkardık ve O hedeflerin doğrultusunda emin adımlarla ilerleyişimizi sürdürüyoruz. Bugün hizmete açtığımız Artukbey şubemizde İş ortağımız Serdar Tanrıverdi beyle birlikte 35 çalışanımıza daha istihdam kapısı aralamanın heyecanını yaşıyoruz. Ülkemiz genelindeki şubelerimizde ise bu sayı bin 250 çalışanı aştı. Bize bunu nasip eden Allah'a ne kadar şükür etsek azdır. İnanç ve çalışma azmiyle desteklenen yenilikçi düşüncelerimiz, bizi çok emek isteyen bu yolculuk sonrası, Mardin'e ait yerli ve milli bir marka olmanın gururuna eriştirdi. Geriye dönüp baktığımızda, Mardin Artukbey Kahve ailemizin yeni bir ferdi olarak görmenin, bugünkü başarımızın altında yatan en önemli nedenlerden biri olduğunu anlıyoruz. Önümüzde daha çok yolumuz var. Ama yürürken bıraktığımız güçlü ayak izleri, bize daha büyük başarıları kazanmak adına güç veriyor."

"ARTUKBEY'İN ÜRÜN YELPAZESİ 600 ÇEŞİDİ AŞTI"

Kadim şehir Mardin'in adını taşıyan bir marka olmanın sorumluluğuyla çalışmalara devam ettiklerinin altını çizen İşadamı Yertüm, "Mardin 'in ve Mardinlilerin aidiyetiyle her geçen gün büyüyen markamızı çok şükür artık Türkiye markası yapmanın onurunu yaşıyoruz. Yatırımlarımızı hep bu büyük hedeflerimizi göz önünde bulundurarak yaptık. Güçlü teknolojik alt yapısıyla hizmete açtığımız fabrikamız, yepyeni lezzetleri tüketiciye sunmasını amaçladığımız Ar-Ge ile Pazarlama departmanımız ve işinin uzmanı bünyemizde bulunan tecrübeli mimar ve dekorasyoncularımızla birlikte geniş kadromuzla şimdi eskisinden daha güçlü ve emin adımlarla hedeflerimize doğru koşar adımlarla ilerliyoruz. İnşallah bu marka yakın zamanda dünya markaları arasındaki yerini alacak ve bu kadim şehrimiz olan Mardin'in marka değerine yeni katkılar eklemeyi sürdürmüş olacak. Artukbey, Türkiye'nin dışa açılan prestijli markaları arasındaki yerini aldı, alıyor. Yatırımlarımızı hep bu büyük hedeflerimizi göz önünde bulundurarak yaptık. Güçlü teknolojik alt yapıyla desteklenen fabrikamızda üretilen ürün şemamız 600 çeşidi aştı. Ar-Ge departmanımız ve işinin uzmanı mimarlarımız, gıda mühendislerimiz, satış ve pazarlama departmanlarımızla şimdi eskisinden çok daha güçlü, koşar adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle