Aşk Ölümdür - Nalan Güven Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Aşk Ölümdür kimin eseri? Aşk Ölümdür kitabının yazarı kimdir? Aşk Ölümdür konusu ve anafikri nedir? Aşk Ölümdür kitabı ne anlatıyor? Aşk Ölümdür PDF indirme linki var mı? Aşk Ölümdür kitabının yazarı Nalan Güven kimdir? İşte Aşk Ölümdür kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Nalan Güven

Yayın Evi: P Kitap

İSBN: 9786054543359

Sayfa Sayısı: 353

Aşk Ölümdür Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Birlikte yürümek hiçliğe Herkes yalnızdır aslında, kimse kimsenin kaderine ortak değil ama çoğu zaman isteriz sevdiklerimizin kaderlerinde olmayı, yol almayı ve hatta ateşte birlikte yanmayı Bir mucize olmalı uçurumun kıyısında el ele tutuşup boşluğa beraber atlamak için 

Ve ayrılmadan eller uçmak her neresiyse varılacak mekân

Nalan Güven, bu defa hep gitmek istediğiniz ama bir türlü gidemediğiniz iç dünyanıza sürükleyecek sizi. Aşk için yola çıkılan değil, aşk ile yollarda savrulan bir kadının öyküsünü okuyacaksınız. Satır aralarında kendi öykülerinizi bulacağınız bu kitap Aşkı bir kez daha sorgulamanıza neden olacak.

Aşk aramanız gereken değil, hep içinizde gizlenendir.

Aşk Ölümdür Alıntıları - Sözleri

 • aşk; bırakıp gidebilmektir zamanı geldiğinde. bazen giderken kendini bırakmak, bazen alıp götürmek yanında aşka dair ne varsa. uğruna vazgeçebilmek en değer verdiğinden, göze alabilmek hasreti, dil ile söylemeden adını kalbinden zikredebilmek her solukta.#aşkölümdür
 • Yaşamak doğmak kadar kolay değil, keza yaşatmakta...
 • "Bu yüzden hep yarına mı ertelersin sözlerini?" "Ertelemek değil bunun adı, tüketmemek. Anlatarak bitiriyoruz her şeyi. Söylenmemiş sözler her zaman daha değerlidir."
 • "Hiçbir dilde, hiçbir sözlükte yok karşılığı hasretimin... Her cümle eksik, şiirler anlamsız mısra yığını, kitaplar yavan ve hissiz cümlecikler karmaşası..."
 • Hayat herkese türlü şekilde acıları pay etmiş. Sadece en büyük felaketlerin kendi başımıza geldiğini sanan bizler, hiç ummadığımız bir zaman başka birinin acısına şahit olduğumuzda aslında yalnız olmadığımızı fark ediyoruz. Yaşam adaletli bir sınav belki de. Kim neyi, ne zaman ve nasıl yaşayacağını bilmiyor. Ama illaki yaşıyor.
 • Hiçbir dilde, hiçbir sözlükte yok karşılığı hasretimin... Her cümle eksik, şiirler anlamsız mısra yığını, kitaplar yavan ve hissiz cümlecikler karmaşası...
 • "Ve ben seni dinlerken anlaşılır oluyor, 'Bir Yusuf Masalı...' Ismarlama bir hayatın bırakılışı..."
 • "Aşk düşünce gücüyle değil yürekle olan bir şeydir. Hatta neden sevdiğini bile açıklayamaz insan. Çünkü aşkın nedeni, niçini olmaz."
 • Ayrı kalınan ayların hesabı nasıl verilirdi? Nasıl doldurulurdu içimde bıraktığı boşluklar?
 • Kendimizle öyle ilgiliydik ki yanı başımızdaki başka hikayelere kapalıydı kulaklarımız ve farkında değildik aslında yalnız olmadığımızın.
 • Bu muydu aşk denilen şey? Sonsuza kadar acı çekmek mi? Neden hiç durmadan yaramı kanatıyordu? Sevmek miydi suçum?

Aşk Ölümdür İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Herkese mutlu akşamlar Bugün sizlere Nalan Güven'in kalemi ile tanışma kitabımın yorumuyla geldim. Kısaca konusundan bahsedip ardından hemen düşüncelerime geçeyim. Melek'e bir gün bir telefon geliyor ve eşinin onu aldattığını öğreniyor. Melek de evi terk ederek bir otele yerleşir. Otel odasında geçmişten günümüze neler yaşadığını, ailesini, ne gibi zorluklarla karşılaştığını, hayata karşı dimdik duruşunu birer birer anlatır. Yazarın kalemini fazlasıyla içtendi. Okurken sanki olaylar yanı başımda gerçekleşiyor ben onu izliyor gibiydim. Karakterin duyguları öyle güzel yazılmıştı ki okurken onunla üzüldüm. İlk sayfasından beni kendine çekti, hiç sıkılmadan elimden bırakmadan okudum. Beni fazlasıyla etkileyen ve okurken kalbimi sızlatan bir kitap oldu. Ben kitabı sevdim sizlere de tavsiye ederim (Esra)

Aşk Ölümdür - 352 s. Selamm. Nasılsınız, neler okuyorsunuz? @nalanguven7 nin kaleminden "Aşk Ölümdür" ile geldim bugün Yazarın kalemiyle tanışma fırsatı bulduğum bir kitap. Akıcı, samimi bir dili var yazarımızın. Diğer kitaplarını da çok merak ettim Bir soruyla başlamak istiyorum yorumuma. Sevdiğiniz kişinin bambaşka bir yüzü olduğunu gördüğünüzde ne Yapardınız? Melek de Bulut'u bambaşka bir yüzünü görmek zorunda kalıyor. Kitabımız, Melek'in kocası Tuğrul tarafından aldatıldığını öğrenip evden ayrılmasıyla başlıyor. Kitabın Melek ve kocası hakkında olduğunu düşünmüştüm ilk başta ama yanılmışım. Melek evden ayrıldıktan sonra hayatını baştan sona düşünmeye başlıyor ve biz de Melek'in geçmişinde yolculuğa çıkıyoruz. Babasının annesini öldürmesini, yurt hayatını da okuyoruz kitapta. Yurttan ayrılan en yakın arkadaşı Betül hemen evlenir ve kocasının arkadaşlarından olan Tuğrul'u Melek'e ayarlamaya çalışır. Aynı arkadaş ortamında Bulut da vardır ve Melek Bulut'a aşık olur. Bulut'a aşık olduysa nedeni evlendi Tuğrul ile? Bulut ile Melek'i bekleyen kaderleri ne? Bulut'un sırrı ne? En yakın dostumuz bile bizi hayal kırıklığına uğratabilir mi? Hepsi ve daha fazlası için kitabı okumalısınız Sıradan bir konu gibi gelebilir size ama asla öyle değil. Yazarımız çok güzel yazmış. Melek'in Bulut'a yazdığı ve hiç göndermediği mektupları okumak da çok güzeldi. Çok hüzünlenerek okuduğum bir kitap oldu. Bu tarz sevenlere tavsiyemdir (Fatma Uyar)

Çok etkileyici, şaşırtıcı, hüzünlendiren bir kitaptı. Çok üzüldüm Melek'in yaşadıkları çocukluktan beri kimsesizliği, Mutluluk arayışı, sevilme, sevme ihtiyacı. Sahip olduğu sandığı, sonradan yüzüne çarpan gerçekler ile devam etti çektiği acı, darbeler. Keşke onun için mutlu bir son olsaydı. Hayat daha yaşanılır olsaydı. Güvendiği insanlar yalancı, sahtekar olsmaydı. Yazarın kalemini çok sevdim, akıcı sade yormayan bir dil ile yazılmış. Sıkılmadan, severek, merak ederek okuyacaksınız. Kimi zaman üzülecek, sorgulayacak, bazen de şükredeceksiniz tavsiyemdir.. (Nurdan Ün)

Aşk Ölümdür PDF indirme linki var mı?

Nalan Güven - Aşk Ölümdür kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Aşk Ölümdür PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Nalan Güven Kimdir?

Nalan Güven, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaöğretimini Erenköy Kız Lisesi’nde tamamladı. 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 20 yıl boyunca özel bir şirkette çalıştı. Ortaokul yıllarından itibaren yazmakta olduğu şiir ve öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlandı.

İlk romanı “Ayten” 2011 yılında okuyucu ile buluştu. “Ayten” birçok kadın için örnek alınabilecek hikâyesinde; kadın olmanın gururunu, kadın olmanın dayanılmaz ağırlığını taşıyarak derin bir aşkın da izini sürmektedir. Tek başına hayatta kalma cesaretini gösteren ve yaşadıklarının bedelini ödemeyi göze alan Ayten’in umut saçan ışığı, gerçek aşkı yeniden sorgulatmaktadır. Ayten, günaha saklanmış bir sevda masalıdır.

Yazarın “Aşk Ölümdür” adlı romanı ile birlikte “Sevdanın Adı Bulut” isimli şiir kitabı 2012 yılında yayımlandı. “Aşk Ölümdür” aşk için yola çıkan değil aşk ile yollarda savrulan bir Melek hikâyesidir. Kitap okurunu; hep gitmek istenilen ama bir türlü gidilemeyen iç dünyaya doğru yolculuğa çıkarır.

“Aşk aramanız gereken değil, hep içinizde gizlenendir…”

“Aşk Ölümdür”ün kahramanı Bulut’a yazılmış şiirler, “Sevdanın Adı Bulut” ile kitaplaştırılmıştır. Böylelikle romanda anlatılan öykü şiirler ile pekiştirilerek, okur çift taraflı okuma serüvenine davet edilmektedir.

“Aşk ölümdür, çünkü aşk, vazgeçmektir her şeyden…”

“Erkek Severse” romanı ile erkeğin kalbindeki aşkı gözler önüne serdi… Yarım kalmış hikayelerin aslına içimizi ne kadar acıttığını ve kaybetmenin de Aşk’a dair olduğunu yazdı. “Bilir misiniz Anka Kuşu’nun hikâyesini? Kendi küllerinden yeniden doğabilmeyi anlatır…”

Yazar, kitaplarının yanı sıra yazın alanındaki çalışmalarını şahsi bloğunda, internet sitelerinde ve edebiyat-kültür-sanat dergilerinde sürdürmektedir. Ayrıca sanatın çeşitli kollarına da ilgi duymaktadır. Üniversite yıllarından itibaren amatörce katıldığı Klasik Türk Sanat Musikisi faaliyetlerini halen bir musiki derneğinin üyesi olarak devam ettirmektedir. Ayrıca yağlı boya resim çalışmaları mevcuttur. Nalan Güven evli ve bir çocuk annesidir.

Nalan Güven Kitapları - Eserleri

 • Ayten
 • Gönül Kapısında Bir Elif
 • Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs
 • Aşk Ölümdür
 • Erkek Severse
 • Eylüller Yazdım Sana
 • Sevdanın Adı Bulut

Nalan Güven Alıntıları - Sözleri

 • “Müslüman dediğin korku ile Ümit arasında olandır. Yaradandan korkar ama hiçbir zaman ümidini kesmez.” (Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs)
 • Ey Ademoğlu; Sen aşkı yanlış anladın. Yüreğine dön bak! Asıl sahibi bulacaksın... (Gönül Kapısında Bir Elif)
 • "Aşk düşünce gücüyle değil yürekle olan bir şeydir. Hatta neden sevdiğini bile açıklayamaz insan. Çünkü aşkın nedeni, niçini olmaz." (Aşk Ölümdür)
 • Her gecenin bir sabahı vardır,o sabah mutlaka olacak,biliyorum... (Ayten)
 • Evrendeki her varlıkta sükûtu bir süs, bir hikmet olarak algılamışımdır. (Gönül Kapısında Bir Elif)
 • Hayat herkese türlü şekilde acıları pay etmiş. Sadece en büyük felaketlerin kendi başımıza geldiğini sanan bizler, hiç ummadığımız bir zaman başka birinin acısına şahit olduğumuzda aslında yalnız olmadığımızı fark ediyoruz. Yaşam adaletli bir sınav belki de. Kim neyi, ne zaman ve nasıl yaşayacağını bilmiyor. Ama illaki yaşıyor. (Aşk Ölümdür)
 • Islak sokaklarında silinir ayak izlerim... (Eylüller Yazdım Sana)
 • Gözünün gördüğü kadarıyla yaşayanlar, kalbinin sözünü nasıl işitsin? Baktığının ötesinde başlar görmek; gönül ışığını yakınca açılır mana âlemi. (Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs)
 • Anladım ki susmak bir cüsse işi...Derin denizlerin işi... (Gönül Kapısında Bir Elif)
 • Benim planladığım gibi değildi hayat... (Ayten)
 • Gözünün gördüğü kadarıyla yaşayanlar, kalbinin sözünü nasıl işitsin? (Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs)
 • Beni hiç terketmeyen ve bugünüme davetli tek misafirim,yalnızlığım... (Ayten)
 • "Gördükleri karşısında yapabileceği tek şey af dilemekti. Tüm insanlık adına etti duasını: 'Affet Allah'ım, affet bizi ne olur...' " (Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs)
 • Tıpkı şairin dediği gibi Şimdi Her söz şiire dönüştü Gam bir düzenbazın oyunu Serpilir ken yapayalnızlık geceye Kâm, sevgilinin kollarına düştü (Eylüller Yazdım Sana)
 • Hâlâ bir şansım olmalı,değiştirebileceğim bir hayat... (Ayten)
 • Baktığının ötesinde başlar görmek; Bizim de geceyi sevmemiz bundandır. (Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs)
 • "Bu yüzden hep yarına mı ertelersin sözlerini?" "Ertelemek değil bunun adı, tüketmemek. Anlatarak bitiriyoruz her şeyi. Söylenmemiş sözler her zaman daha değerlidir." (Aşk Ölümdür)
 • "Ve ben seni dinlerken anlaşılır oluyor, 'Bir Yusuf Masalı...' Ismarlama bir hayatın bırakılışı..." (Aşk Ölümdür)
 • Sen mi geciktin, ben mi erkendim.Kördüğüm attım çalınmış zamana... (Eylüller Yazdım Sana)
 • “Yola düşmüşseniz bir kere, dönüşü var mıdır, varsa ne vakittir, bilinmez!” (Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle