Aşktan ya da Korkudan - Lisa Unger Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Aşktan ya da Korkudan kimin eseri? Aşktan ya da Korkudan kitabının yazarı kimdir? Aşktan ya da Korkudan konusu ve anafikri nedir? Aşktan ya da Korkudan kitabı ne anlatıyor? Aşktan ya da Korkudan PDF indirme linki var mı? Aşktan ya da Korkudan kitabının yazarı Lisa Unger kimdir? İşte Aşktan ya da Korkudan kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Lisa Unger

Çevirmen: Nilgül Özbörek

Yayın Evi: Martı Yayınları

İSBN: 9786051866123

Sayfa Sayısı: 416

Aşktan ya da Korkudan Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

İnsanlar aşktan ya da korkudan harekete geçerler. Sadece bu ikisi birincil dürtülerdir.

Ian, Priss’le birlikteyken karanlık, sezdirmeden aralarına sokulurdu. Çocuk oldukları zamanlarda bile, o küçük New York taşra kasabasının ormanında oynarken Ian bunu iliklerine kadar hissederdi. Yine de, Priss onun en iyi arkadaşıydı. Ona “ezik” ve “şişko” diyen zorbalardan kurtuluşuydu. Aynı zamanda ailesinin ölümcül sırlarından da…

Şimdi ikisi de New York’a kaçmışken, Ian artık çocukluğunun o işkence görmüş kabuğunda yaşamamaktadır. O, yetenekli ve başarılı bir çizgi roman yazarıdır ve Priss… Priss hâlâ beladır. Ian ise geçmişini uzak tutmaya kararlıdır. Özellikle de güzel Megan’la tanışmışken ve onun aşkıyla birlikte daha iyiye doğru değişmeyi istemişken. Ancak Priss değişimden hoşlanmaz. Değişim onu kızdırır ve o kızdığında, korkunç olaylar yaşanmaya başlar.

Martı Yayınları okuyucularının Piyonun Son Hamlesi’yle tanıdığı Lisa Unger’ın okurken uçurumun kenarında yürüyormuş hissi veren yeni romanını elinizden bırakamayacaksınız.

Aşktan ya da Korkudan Alıntıları - Sözleri

 • Asla harika bir babası olan bir kıza aşık olma. Asla boy ölçüşemezsin ve çabalarken kendini öldürürsün.
 • Asla harika bir babası olan bir kıza aşık olma. Asla boy ölçüşemezsin ve çabalarken kendini öldürürsün.
 • “Bu hayatta annenize olduğu gibi ne kimseye ihtiyaç duyabilir ne de kimseyi sevebilirsiniz ve hiç kimse sizi onun sevdiği kadar sevmez.”
 • Hayatına devam etmek bir şeydi. Geçmişi yerle bir etmeye çalışmak, onu dilediğin gibi tekrar inşa etmek için zemin hazırlamak ise bambaşka bir şey.
 • Beni herkesten daha iyi tanirdi; kendimi tanidigimdan daha da iyi. Bu her zaman iyi bir sey degildi.
 • Bugün bile, biriyle tanıştığımda kendimi hep olumsuz duruma hazırlarım. İnsanlar öylesine düşüncesiz ve zalimdirler, nasıl kaba bir yorum yapacaklarını asla bilemezsiniz.
 • Yemek hayattır. Eğer yemeği sevmiyorsanız, hayatta olmayı sevmiyorsunuzdur. Bu kadar basit.
 • Aşk,uyuşturucudur, değil mi? Bütün acıyı köreltir, kaygılarınızı geri bastırır, iç şeytanlarınızı susturur.
 • “Hemen hemen bütün sıradan şeylerde bir güzellik vardır.”
 • Bir kez anne oldun mu, çocuğuna aşık olduğunda başka şeylere o kadar hevesin kalmaz.”
 • “Sopalar ve taşlar kemiklerini kırabilir ama sözler kalbini kırabilir.”
 • “Aşk, uyuşturucudur, değil mi? Bütün acıyı köreltir, kaygılarınızı geri bastırır, iç şeytanlarınızı susturur.”
 • “Sanat, hayatı ve her şeyi taklit eder.”
 • "Ne cennette aşkın nefrete dönüşmesi gibi bir öfke ne de cehennemde reddedilmiş bir kadınınki gibi bir gazap vardır." William Congreve
 • "Bu hayatta annenize olduğu gibi ne kimseye ihtiyaç duyabilir ne de kimseyi sevebilirsiniz ve hiç kimse sizi onun sevdiği kadar sevmez."

Aşktan ya da Korkudan İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Dünyada başka kimsenin okumadığı kitapları okumakta üstüme yok. Ben sizin için kendimi feda edip okudum. Sırf siz bu işkenceyi çekmeyin diye. Normalde Martı yayınları sevdiğim bir yayınevi. Evet çevirileri çok pro değil ama anlaşılır en azından. Ama bu kitabı almayın, okumayın. Konusu saçma. Giriş gelişme sonuç saçma. O kadar içimi sıktı ki on gün sürdü ya. Böyle de olmaz. Acil daha iyi bir kitaba geçmem lazım. (Book Madness)

Herkesin icinde bir Priss var ve okumaya basladiginiz andan itibaren kafanizin icindeki sesler susmayacak. Mukkemmel tasarlanmis bu eser, size hayatinizda farkinda olmadan ihmal ettiginiz seyleri ve sevginin ne denli onemli oldugunu bir kez daha hatirlatacak (Trskrnds)

Psikolojik-gerilim türünde etkileyici ve sürükleyici bir roman olmuş. Yazar eserinde bir taraftan psikolojik sorunları olan, çocukluktan başlayıp yetişkinliğinde de devam eden yalnızlıktan, dışlanmışlıktan, bağımlılıktan oluşturduğu kendine kapanık bir hayatı yaşarken, bir taraftanda normal bir hayat sürmek için, aşk için, gelecek için oluşturmaya çalıştığı hayatı, gerçekleştirme çalıştığı çabaları göstermektedir. Ayrıca tüm yaşadığı sorunlarla beraber yaşantısına paralel bir hayatı çizgi-roman şeklinde nasıl şekillendirdiğini farklı bir kurguyla ve kendine has üslupla kaleme alan güzel bir eser olduğunu söyleyebilirim. (Halil İbrahim Yıldız)

Aşktan ya da Korkudan PDF indirme linki var mı?

Lisa Unger - Aşktan ya da Korkudan kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Aşktan ya da Korkudan PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Lisa Unger Kimdir?

Lisa (26 Nisan 1970 doğumlu), Connecticut'taki New Haven'de doğdu ancak Hollanda, İngiltere ve New Jersey'de büyüdü .New School for Social Research'ten mezun olduktan sonra lise öğreniminden sonra New York'a taşındı ve on yıl New York'ta yayın yapmaya başladı.

Oldukça çabuk bir şekilde bir ajan buldu ve dört suç romanı üretmek için bir anlaşma sattı. İlk dört kitabı kızlık soyadı basıldı. Lisa Unger olarak ilk albümü 2006'da Beautiful Lies'ti.

Unger, önümüzdeki dokuz yıl boyunca on kitap yayınladı ve kitapları yirmi altı dile tercüme edilerek uluslararası alanda çok satan bir yazar haline geldi ve yaklaşık 2 milyon satış gerçekleştirildi. O, olayları önceden açıklamaksızın güçlü karakterler, hızlı tempolu psikolojik gizemler ile bilinir.

Ödüller

Kan En İyi Romanlar için 2015 Gümüş Falchion Ödülü'nü kazandı ve bir INDIE NEXT seçimi ve Amazon.com Editörlerin Seçime Alınan Ayın En İyi Kitapları seçildi.

Crazy Love Milwaukee Journal-Sentinel tarafından 2015 Yılının En İyi Kitaplarından biri seçildi .

Kırılgan , ABC'nin Günaydın Amerika'sı tarafından büyük yaz okumaları için en iyi kitap seçildi ve Harper's Bazaar tarafından Sıcak Kitap olarak seçildi. Hedef, Lisa Unger'ı "Gelişen Yazar" olarak adlandırdı.

For Die You , Today şovu ve Good Morning America'da yaz için en iyi kitap seçildi. Parade dergisi ve Good Housekeeping Magazine tarafından en iyi kitap seçimi olarak seçildi .

Güzel Yalanlar , Doubleday kitap kulübü Ayın Uluslararası Kitap Olarak seçildi.

Lisa Unger Kitapları - Eserleri

 • Piyonun Son Hamlesi
 • Aşktan ya da Korkudan
 • Tatlı Yalanlar
 • Kırılgan

Lisa Unger Alıntıları - Sözleri

 • “Aşk, uyuşturucudur, değil mi? Bütün acıyı köreltir, kaygılarınızı geri bastırır, iç şeytanlarınızı susturur.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Beni herkesten daha iyi tanirdi; kendimi tanidigimdan daha da iyi. Bu her zaman iyi bir sey degildi. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Nesneleri seçebildiğiniz, ama arkalarındaki siyah boşluğu tahmin edemediğiniz türden bir karanlıktayım. (Tatlı Yalanlar)
 • Geçmiş, bugün ve gelecek, hepsi beraber devasa bir halıya dokunmuştu, renkleri ve yapıları karışıyor ve birbirini sarıyordu. (Kırılgan)
 • "Ne cennette aşkın nefrete dönüşmesi gibi bir öfke ne de cehennemde reddedilmiş bir kadınınki gibi bir gazap vardır." William Congreve (Aşktan ya da Korkudan)
 • “Sopalar ve taşlar kemiklerini kırabilir ama sözler kalbini kırabilir.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Kaç kişinin sizi gerçekten umursadığını iddia edebilirsiniz? (Tatlı Yalanlar)
 • Nesnelere, eski fotoğraflara, kararmış mücevherlere sararmış mektuplara bağlanmamızın başka ne gibi bir sebebi olabilir? Bunlar sihirin küçük parçalarıdır. Onlara dokunduğumuzda, zamanın çaldığı ya da tükettiği şeylere bir anlığına yeniden sahip oluruz. (Tatlı Yalanlar)
 • Bir kez anne oldun mu, çocuğuna aşık olduğunda başka şeylere o kadar hevesin kalmaz.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Sopalar ve taşlar kemikleri kırabilir ama kelimeler kalbinizi incitir. (Piyonun Son Hamlesi)
 • “Ben onun gibi bir sosyopat değilim. Benim de sorunlarım var ama ben hissedebiliyor, sevebiliyor ve empati kurabiliyorum. Ben diğer insanları oyunumun birer parçası olarak görmüyorum. Tedaviler, ilaçlar ve rehberlikler bana bu yüzden etki gösterebildi.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Asla harika bir babası olan bir kıza aşık olma. Asla boy ölçüşemezsin ve çabalarken kendini öldürürsün. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Bugün bile, biriyle tanıştığımda kendimi hep olumsuz duruma hazırlarım. İnsanlar öylesine düşüncesiz ve zalimdirler, nasıl kaba bir yorum yapacaklarını asla bilemezsiniz. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Yemek hayattır. Eğer yemeği sevmiyorsanız, hayatta olmayı sevmiyorsunuzdur. Bu kadar basit. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Ancak zihinsel hastalıkların sorunu buradadır: Hiçbir zaman basmakalıp bir teşhis konulamaz. Hepimiz kendimize özgü delileriz. Bazılarımız diğerlerinden daha beter, o kadar. (Piyonun Son Hamlesi)
 • “Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • "Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Bizler kendi felaketlerimizin suç ortağıyız (Piyonun Son Hamlesi)
 • “karma yok, ne-ekersen-onu-biçersin diye bir denge yok. Hayır, artık hayatımızı şekillendirdiğimize inanmıyorum. Bence hayat bizi şekillendiriyor.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Bazen sadece geçmişin uzaklaşmasını istersin, unutmayı tercih ettiğin şeylerin hatırlatıcısı olarak omuzlarında kalmasını, seni dürtmesini istemezsin. (Kırılgan)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle