Atama ve yer değişikliği kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklara bağlı kurum ve kuruluşlarda açık bulunan müdürlüklere ilişkin atama kararları 4 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre açıkta bulunan 4 müdürlüğe yeni atma, 3 müdür görevden alınması üzerine yeni atamalar gerçekleştirildi. İşte tüm ayrıntılarıyla bugünkü Resmi Gazetede yer alan atama, görev yeri değişikliği ve görevden alınanların bilgileri..

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Uygun görevden alınmış ve bu suretle boşalan TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Abdülkerim Murat Atik atandı.

Resmi Gazeteye yer alan diğer atama ve yer değişikliği kararları sırasıyla şöyle:

Sayılı Karar: 2021/443

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Nejat FIRAT atanmıştır.

Sayılı Karar: 2021/444

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü,

Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Ali AYDIN,

Ege Bölge Müdürü Aytekin TÜRKEL görevden alınmış, yerine

Ege Bölge Müdürlüğüne, Marmara Bölge Müdürü Burhanettin YÜCE,

Marmara Bölge Müdürlüğüne Afşin EKMEKYAPAR atanmıştır.

Sayılı Karar: 2021/445

Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekili Taha Meli ARVAS, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 119 uncu maddesi, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Sayılı Karar: 2021/446

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Müfettiş Selahattin BAYRAM atanmıştır.

Sayılı Karar: 2021/447

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan I. Hukuk Müşavirliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Şeyhmus Hayrullah KARAGÖZ atanmıştır.

Sayılı Karar: 2021/448

233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan UYGUN görevden alınmış ve bu suretle boşalan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Abdülkerim Murat ATİK atanmıştır.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle