Aydoğan'dan 1 Mayıs Mesajı

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladı.

GÜNCEL

Hayatın pahalandığını belirten Aydoğana’a bir işçi şunları söyledi:

“Marketten birkaç parça bir şey alıyoruz. Atıyorum 200 lira diyor, ben ne aldım diye bir fişe bakıyorsun. Acaba fazla bir şey mi aldım? Yoksa kasiyer fazladan bir şey mi yazdı? Ben bunu gözlemledim. Marketten çıkan herkes bir poşete bir de fişe bakıyor. Akıl erdiremiyorum bazı şeylere.

“Genç ve kadın işsizliği sayısında ciddi artış var’’

Emeğin ve dayanışmanın günü 1 Mayıs'ı son iki yıldır Covid-19 salgınının da etkisiyle ciddi ekonomik sıkıntılar eşliğinde karşılıyoruz. Derinleşen ve çözüm üretilemeyen sorunlara karşı bu dönemde pansuman tedbirler ile geçiştirilmeye çalışılıyor. Genç ve kadın işsizliğin arttığı, istihdamın azaldığı, 10 milyon kişinin üzerinde asgari ücret ile çalışanın olduğu hatta kayıt dışı ekonomi ile asgari ücretin de altında binlerce çalışanın olduğu, esnafın satış yapamadığı, vatandaşın da alım gücünün tarihi dip seviyelerde olduğu bir dönemde geçiyoruz.

“Demokrasi ve Liyakat eksenli bir değişiklik gerekiyor’’

Böyle bir dönemde Demokrasi ve güven ortamının sağlanması ile ekonomi de önemli bir kaldıraç etkisi sağlanacaktır.Demokrasi, üretim, paylaşma ve liyakat eksenli bir düzen değişikliği ile gençlere, kadınlara, yoksullara, işsizlere, açlık sınırındaki emekçilere ve eriyen orta sınıftakilerin ihtiyaçlarına DEVA olunabilecektir."

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle