Aydoğan'dan Aşı Çağrısı!

Vaka sayılarının artması ve aşı olma oranının az olduğu Mardin'da kırmızı alarm verilmiş durumdu. Kentteki Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Siyasi Parti İl Başkanlarınca vatandaşlar aşı olmaya davet ediliyor. Son olarak DEVA Parti Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan tarafından açıklama yapıldı.

GÜNCEL

Mardin'de  bir yandan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri bir yandan da Siyasi Parti İl Başkanlarınca vatandaşlara aşı olmaları konusunda çağrılar yapılıyor.

Son açıklama DEVA Parti Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan'dan geldi.

Aydoğan, açıklamasında, Covid-19 salgını can Yakmaya ve can almaya devam ettiğini vurguladı.

Mardin genelinde hastanelerde doluluk oranı yüzde 90 üzerinde olduğuna dikkat çeken Aydoğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Hergün onlarca insan covid-19 hastalığına yakalanıyor, hastanelerde yer bulmak için çabalıyor ve maalesef bazıları hayatını kaybediyor. İyileşenler bile hastalığın izlerini ve tahribatlarını üzerinden uzun süre atamıyor. Tüm doktorlarımızın öğretmen, üniversite hocaları, avukat, hakim ve savcılar, kolluk görevlilerinin ve günenlik güçlerimizin aşılandığı ve ülke genelinde aşılanmanın hızla sürdüğü bir ortamda, bu oran'ın Mardinde çok düşük görünmesi İller sıralamasında aşılanma oranında son sıralarda olması üzücü bir tablo. Bilim adamları ve hekimlerimize güvenmek ve aşı olmak gerek. Tüm Mardin halkımızı bu acı tablolardan kurtulmsı için aşı olmaya davet ediyorum. Lütfen kendimiz, ailemmiz ve sevdiklerinizin sağlığı için Geç kalmadan aşı olalım"

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle