Aziz dizisi uyarlama mı, hikayesi ne, konusu ne? Aziz dizisi oyuncuları kim, nerede çekiliyor, ne zaman başlıyor?

Başrollerini Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Simay Barlas’ın paylaştığı Aziz dizisinin detayları merak ediliyor. Show TV’de ekranlara gelecek olan dizinin ilk fragmanının yayınlanmasıyla birlikte konusu ve oyuncu kadrosu araştırılmaya başladı. Zengin bir ailenin oğlu olan Aziz’in hikayesini anlatacak dizinin çekim yeri de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Peki, Aziz nerede çekiliyor, ne zaman başlıyor? Aziz uyarlama mı, hikayesi ne? İşte Aziz dizisi oyuncuları ve konusu ile ilgili bilgiler...

TELEVİZYON

Show TV’nin yeni dizisi Aziz için geri sayım başladı.

İlk tanıtım fragmanı yayınlanan dizinin hangi gün ekranlara geleceği merak ediliyor.

Dizinin başrollerinde Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas gibi güçlü oyuncular dikkat çekiyor.

Aziz'in yönetmen koltuğunda Recai Karagöz otururken senaryosunu da Eda Tezcan kaleme alıyor.

Dizide 1934'lü yıllarda varlıklı bir ailenin yaşadıkları anlatılıyor.

İşte diziyle ilgili diğer merak edilenler...

AZİZ DİZİSİ OYUNCULARI

Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel ve Meral Çetinkaya paylaşıyor.

Ayrıca kadrosunda; Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel gibi birbirinden değerli isimler yer alıyor.

AZİZ DİZİSİ KONUSU

Aziz dizisinde, Antakya'da zengin bir ailenin oğlu olan Aziz'in hikayesi ekrana gelecek. 1930’lu yıllara izleyicileri götürecek olan dizi Hatay’ın Türkiye Cumhuriyeti’ne katılmasının hemen öncesindeki dönemi anlatacak.

Hatay’ın ana vatana katılımının heyecanının da yansıtılacağı Aziz dizisi, yeni sezonun en etkili hikayelerinden birisi olacak. Yıldırım, Aziz Payidar adlı bir karaktere hayat verecek.

Dizide bir Fransız Teğmenin ölümüne neden olan Aziz, büyük aşkı Dilruba’yı da arkasında bırakıp baba ocağını terk edecek.

Olayın unutulmasının ardından doğduğu kente geri dönecek olan Aziz için yepyeni bir hayat başlayacak..

Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir.

Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır.

İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır.

Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

AZİZ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Antakya’da ve Sakarya’da geçen Aziz dizisinin çekimlerinin ilerleyen süreçte İstanbul’da kurulan özel bir platoda gerçekleştirileceği de ortaya çıktı.

AZİZ DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Uzun zamandır heyecan içinde beklenen Aziz dizisi her Cuma yeni bölümleri ile Show Tv ekranlarında yayımlanıyor.

AZİZ İLK TANITIM FRAGMANI

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle