Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? 4 Gündür kayıp Azra Gülendam'ın katili kim, neden ve nasıl öldürüldü?

Antalya’da 4 gündür ekipler tarafından aranan kayıp Azra Gülendam Haytaoğlu’ndan bugün acı haber geldi. Üniversiteli kızın son olarak ablasına hava almak için dışarı çıktığını ifade etmişti. Genç kadın eve dönmeyince aile ekiplere başvurdu. Gelen son bilgiye göre kayıp kadının cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Türkiye’yi ayağa kaldıran son dakika haberi sonrasında “Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir, katili kim, kaç yaşında, neden ve nasıl öldürüldü?” gibi sorular gündeme taşındı. Peki, Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir, katili kim, kaç yaşında, neden ve nasıl öldürüldü? İşte korkunç cinayetin perde arkası…

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun kaybında 3. gün... Genç kızın bulunması için sosyal medyada kampanyalar başlatıldı. Aile de kızlarının bulunması için yetkililerden yardım istedi. İşte Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli, İnstagram hesabı ne? Azra Gülendam bulundu mu? sorularının yanıtları...

AZRA GÜLENDAM KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ, İNTAGRAM HESABI NE?

Azra Gülendam Haytaoğlu 21 yaşında ve  Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü öğrencisidir.

Haytaoğlu en son Antalya'da Lara bölgesinde görüldü.  Yakınları 3 gündür genç kıza ulaşamıyor.

Twitter'dan #AzraGülendam hastagı açan binlerce kişi Haytaoğlu'nun bulunması için seslerini duyurmaya çalışıyor.

Haytaoğlu'nun İnstagram hesabı bulunmamaktadır.

Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli, İnstagram hesabı ne? Azra Gülendam bulundu mu?

NE OLMUŞTU?

Antalya'da ikamet eden Azra testinin pozitif çıktığını eve giderek ablasıyla paylaştı. Ablası sinirlenerek, dikkat etmediği için hastalığa yakalandığını söyledi. Bunun üzerine aralarında tartışma başladı.

"HAVA ALACAĞIM" DEDİ VE GİTTİ

Tartışma sırasında genç kız, ablasına, "Ben biraz hava alacağım" diyerek kimliğini almadan evden çıktı. Eve dönmeyince ablası Ezgi Haytaoğlu, kardeşini telefonla aradı. Azra Gülendam Haytaoğlu telefonda, ablasına, "Bir kafede koronavirüs geçirmiş bir abiyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor. Bugün onunla kalacağım" diyerek telefonu kapattı. Bir daha da kendisine ulaşılamadı.

POLİSE BAŞVURDULAR

Babası Mustafa Haytaoğlu, Adana'dan gelerek kızını aramaya başlarken, hayatından endişe ettiği kızı için polise kayıp başvurusunda da bulundu. Polisin, genç kızı bulmak için arama çalışması başlattığı belirtildi. Sosyal medyadan da genç kızın bulunması için çağrılar yapıldı.

Antalya'da günlerdir kayıp olan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Üniversiteli kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen emlakçı gözaltına alındı.

AZRA GÜLENDAM ÖLDÜ MÜ?

Sabah'ın haberine Genç kızın, iş için Mustafa Murat Ayhan isimli bir kişinin evine gittiği anlaşıldı. Ayhan'ın genç kıza tecavüz ettikten sonra boğduğunu, ardından da cansız bedenini banyoda 5 parçaya ayırarak bavula koyup ormana gömdüğü söyledi.

AZRA GÜLENDAM’IN KATİLİ KİMDİR?

Gelen son dakika bilgisine göre Azra Gülendam Haytaoğlu'nun (21) cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Cansız bedenine bu sabah ulaşıldı. Genç kızın, iş için emlakçı Mustafa Murat Ayhan (48) isimli bir kişinin evine gittiği anlaşıldı.

Ayhan'ın, bu buluşmadan bir süre sonra valiz taşıdığı ortaya çıktı. Bunun üzerine şüpheli gözaltına alındı. Çapraz sorgu sonrası Ayhan, genç kızı boğarak öldürdüğünü anlattı.

Ayhan'ın genç kıza önce alkol verdiği, ardından tecavüz ettiği ve öldürerek vücudunu 5 parçaya bölerek bavula koyduğu öğrenildi.

-Katil Mustafa Murat Ayhan-

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle