Bakan Karaismailoğlu: En iyi 5 ülke arasına girmek için çaba sarf ediyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTT’nin 181. yıl kutlaması ve Sirkeci Büyük Postane Binası Dış Cephelerine Tuğra ve Armaların Konumlandırılması törenine katıldı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Bakan Adil Karaismailoğlu, Sirkeci Büyük Postanesi’ndeki tuğralarının yeniden yerlerine konulmasının, maddi ve manevi mirasın aslına uygun şekilde yaşatma gayretinin bir ifadesi olduğunu söyledi. PTT’nin 181’inci yaşını da kutlayan Karaismailoğlu, posta hizmetlerinde yenilikçi teknolojiler kullanarak, Avrupa’nın en iyi ilk 5 ülkesi arasına girmek için gayret sarf ettiklerini belirtti.

Osmanlı padişahlarından 2. Abdulhamid Han ve V. Mehmet Reşat’a ait tuğraların, tekrar Sirkeci Büyük Postanesi’ndeki yerlerine konumlandırıldığını kaydeden Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Üç kıtada medeniyet kuran bir millet olarak, medeniyetin ölçütlerinden birisinin de bulunduğunuz yeri ‘imar’ etmek olduğunu çok iyi biliyoruz. Tarihi varlıklara sahip çıkmak, onları yeniden ihya etmek ne kadar önemli ise, onları yapanların ‘imza’larının da eserleri üzerinde yer alması, bu kıymetleri kültürümüze katan kişilerin, gençlerimizce tanınması da o denli önemli. Bizden önce yapılan eserlere de sahip çıkmayı, onları yapan ecdadımızın emek hakkı ve imzalarını yad etmeyi de çok iyi biliyoruz. Tarihi Büyük Sirkeci Postanesi de Silivri Mimar Sinan Köprüsü de Tokat Hıdırlık Köprüsü de bu topraklardaki ‘tapu senetleri’mizdir. Yaptığımız bakım, onarım ve restorasyonlarla tarihimize sahip çıkıyoruz."

“Sirkeci Büyük Postanesi’ndeki tuğralarının yeniden yerlerine konulması, maddi ve manevi mirasımızı aslına uygun şekilde yaşatma gayretimizin bir ifadesidir” diyen Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Ecdadımızın bize bıraktığı mirası geleceğe taşıyabilmek, büyük ve güçlü Türkiye motivasyonuyla ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapabilmek, ülkemize gelen yabancı yatırımları artırabilmek için güçlü bir altyapının ne kadar önemli olduğunun her zaman farkında olduk.” dedi.

“3 ayda e-scooter ile 450 bine yakın gönderiyi sahiplerine ulaştırdık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, tüm ulaşım modlarıyla birlikte haberleşme ve posta hizmetlerinde kullanıcı memnuniyetini öncelediklerini ifade eden Karaismailoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir taraftan Bakanlık olarak kent içi ulaşımda yeni bir uygulama olan mikro hareketlilik araçlarının yasal altyapılarının oluşturulması ve yaygınlaştırılması için çaba harcıyoruz. Diğer taraftan, Karbon emisyonunu azaltan daha pratik bir uygulama olan elektrikli araçlarımızı PTT hizmetinde de kullanıyoruz. Bu yılın Haziran ayında 100 adet e-scooterı İstanbul dağıtım merkezlerimizde kullanmaya başladık. Bu araçlarla üç ayda 450 bine yakın gönderiyi sahiplerine ulaştırdık. PTT Kart hizmeti ile PTT bünyesindeki gerçek posta çeki hesap sahipleri, hesaplarındaki bakiyelerini banka ATM’lerinden nakit çekim işlemlerinde, yurt içi ve dışı alışverişlerinde nakit yerine kullanabilecekler. Bu şekilde 6,7 milyon PttKart müşterisi bulunmaktadır.”

“Türkiye kart projesi için tüm belediyelerimizle iş birliği halindeyiz”

Türkiye Kart Projesi ile ülke genelinde tüm ulaşım araçlarında kullanılabilecek bir ulusal e-ödeme kart sistemini geliştirdiklerinin altını çizen Karaismailoğlu, “Türkiye kart sistem yazılım çalışmaları, PTT ATM ve işyeri entegrasyonları ve altyapı kurulumlarını tamamladık. Sistemin hizmete alınması için tüm belediyelerimizle iş birliği halindeyiz. Türkiye kart ile ülkemizin tamamında ulaşım sisteminin tam entegrasyon halinde hizmet vermesi sağlanmış olacak.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, posta ve kargoda dijital imzanın hukuki zemininin oluşturulması, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinin artırılması, yerli ve milli imkanlarla geliştirilecek Ulusal Elektronik Posta Sistemi’nin kurulmasını hedeflediklerini kaydetti. Aynı zamanda, posta hizmetlerinde yenilikçi teknolojiler kullanarak, hizmet kalitesi ve tüketici memnuniyeti açısından Avrupa’nın en iyi ilk 5 ülkesi arasına girmek için gayret sarf ettiklerini anlatan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “Tüm bu gayret ve hizmet hamlelerimize gıpta edenlerin yanında, çekemeyen, engellemek isteyen, karşı duranlar da elbet olacaktır.” ifadelerini kullandı.

İLKHA

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle