Bakan Soylu, şampiyonları çaya davet etti

TVF Erkekler 1. Lig final müsabakalarında aldığı başarılı sonuçlarla Efeler Ligine yükselen Yeni Kızıltepe Spor, alınan şampiyonluğun sevinci devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Efeler Ligine adını yazdıran takımları bakanlık makamında ağırlayarak tebrik etti.

SPOR ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

TVF Erkekler 1. Lig Sezonun başında hedefini Efeler ligi olarak belirleyen Yeni Kızıltepe Spor, aldığı seri galibiyetlerle adını önce Play Off'a ardından da finale yazdırmayı başardı.

Final müsabakalarında hedeflediği başarıyı aldığı galibiyetlerle adını Efeler Ligine yazdıran Yeni Kızıltepe Spor'un şampiyonluğu Mardin'de büyük büyük heyecana neden oldu.

KUPA VE MADALYALARINI KULA'LI KASAPOĞLU'NUN ELİNDEN ALDILAR

Yeni Kızıltepe Sporlu sporcular, Şampiyonuk Kupasını ve madalyalarını finalde eledikleri Jeopark Kula Belediyespor takımının da hemşehrisi olan Manisa Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun elinden aldı. Elde edilen Şampiyonluğun mutluluğunu kendilerini desteklemek üzere salonda bulunan takımı yalnız bırakmayan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam, Mardinli bürokratlar, siyaset ve iş insanlarıyla birlikte kutlayan şampiyon sporcular, akşam da Kızıltepe'nin tanınmış İş İnsanı Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen'in onurlarına verdiği iftar yemeğinde bir araya geldiler. Mardin protokolü de yayımladıkları mesajlarla elde edilen başarının gururuna ortak oldular.  

SOYLU, ÖNCE TATLI İKRAM ETTİ, SONRA MAKAMA DAVET ETTİ

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu'nun da aralarında bulunduğu Mardin'in tanınmış simaları Yeni Kızıltepe Spor'un efeler ligine çıkmasını yayımladıkları mesajlarla kutlarken, Şampiyon takımı onurlandıran davet İçişleri Bakanı Süleyman Solu'dan geldi. Takımın kaldığı otele şampiyonluk tatlısı olarak iki tepsi baklava yollayan Bakan Soylu, sporcuları makamında çay içmeye davet etti.

Efeler Ligi'nin yeni takımı Kızıltepe Spor ile Cizre Belediye Spor'u İçişleri Bakanlığı'ndaki makamına davet eden Bakan Soylu, şampiyon sporcuları elde eilen başarıdan dolayı tek tek kutlayarak, tebrik etti. Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam'ın başkanlığındaki Kızıltepe spor kafilesindeki bütün herkese günün anısına birer kavat ve kalem hediye eden Bakan Soylu, elde edilen şampiyonluğun hikayesini kaymakam Çam'dan dinledi.

Kaymakam Çam, “10 aylık emeğin neticesinde bölgemizin, ilimizin, ilçemizin en önemli spor başarısını elde ettik. Bunu bir takım ruhu ve mücadesiyle gerçekleştirdik. 10 ay boyunca sporcu arkadaşlarımız çok çok güzel oynadılar. Bu başarı, bu mutluluk Kızıltepe’ye Mardin’e armağan olsun. İnşallah Efeler ligi'nde de aynı başarıyı istikrarlı bir şelilde hep birlikte sürdüreceğimize inanıyoruz."

Yeni Kızıltepe Spor'un bütün sporcuları tarafından imzalan takım formasının Bakan Soylu'ya hediye eden Yeni Kızıltepe Spor Başkanı Turgut Cevheroğlu, elde edilen başarıda herkesin emeği bulunduğunu kaydederek, Yeni sezonda çok önemli bir sorumlulukla kadim Şehir Mardin'i ve Bölge insanını Efeler Ligi'nde temsil edecek olmanın heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

Resim

Resim

 

Resim

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle