Bartu ile Er Ailelerinin mutlu günü

Yeşilli ilçesinde yerleşik olan Bartu Ailesi ile Nusaybinli Er Ailesi'nin akrabalaştığı düşün merasiminde her iki ailenin dostları aileleri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

Yeşilli'de yerleşik olan Bartu Ailesi'nin ileri gelenlerinden Fatih Bartu'nun oğlu Hamza Bartu ile Nusaybin ilçesinde yerleşik olan Er Ailesi'nin ileri gelenlerinden Mahmut Er'in kızı Elif Er'in yaşamlarını birleştirdiği düğüne ilgi büyük oldu.

Mardin Şimal Düğün Salonu'nda gerçekleşen düğün merasimine her iki ailenin dostları mutlu günlerinde ailelerinin sevincini paylaştı.

Misafirlerin onuruna verilen düğün yemeği ile başlayan düğün salonuna el ele tutuşarak gelen Gelin Elif Er ile Damat Hamza Bartu, alkış ve zılgıtlarla karşılandı.

İlk danslarını ışık gösterileri arasında gerçekleştirilen Gelin ile damat'ın karşılıklı olarak çifte telli oynadı.

Mutlu bir yaşam için birlerine bir kez daha şahitler huzurunda evet demek için gerçekleştirilen nikah merasimini; düğünde davetlilerin arasında hazır bulunan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir gerçekleştirdi.

Genç Çiftin Nikah şahitliğini ise AK Parti Yeşilli İlçe Başkanı Şahabettin Şafak, Artukbey Kahve Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Tacettin Yertüm ile Yeşilli Emniyet Amiri Cengiz Sarar yaptı.

Düğün pastasını birlikte kesen genç çift, yöresel müzikler eşliğinde oluşturulan halay halkaları arasındaki yerlerini alarak davetlilerle birlikte halay çekerek uzun süre oyun pistinde kaldı.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 9 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

YORUMLAR

  • Düğünlerin haberlestirilmesi cok gereksiz.. Madem oyle, tum dugunleri haberlestirin.. Ayrica, metinleri de kendiniz yazin bir zahmet. Cok gereksiz ve sacma cumleler var..

Yorum Ekle