Başkaldırı - Anna Carey Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Başkaldırı kimin eseri? Başkaldırı kitabının yazarı kimdir? Başkaldırı konusu ve anafikri nedir? Başkaldırı kitabı ne anlatıyor? Başkaldırı PDF indirme linki var mı? Başkaldırı kitabının yazarı Anna Carey kimdir? İşte Başkaldırı kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Anna Carey

Çevirmen: Onur Kınacı Birler

Editör: Pervin Salman

Orijinal Adı: Rise

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053436942

Sayfa Sayısı: 288

Başkaldırı Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Kaybedecek bir şeyin kalmadığında seni ne durdurabilir?

Eve, ruh ikizi Caleb'ı kaybettiğinde hayatı sona ermiş gibi hisseder. Sarayda kapana kısılan, Yeni Amerika'nın mutlu, vatanperver prensesi ve babasının başdanışmanının utangaç karısı rolünü oynamaya zorlanan Eve'in hayatı bir yalandan ibarettir. Onu hayatta tutan ise, Caleb'ın hatırası ve başlattığı ayaklanmadır.

İsyanı Caleb'ın bıraktığı yerden devralan genç kız sahte kimlik kullanarak sarayda gizlenen Moss'un yardımıyla Kum Şehri'nden başlayıp Yeni Amerika'yı ele geçirmeyi planlar. Ancak yeni, özgür bir dünya kurulmasına yardım etmek için isyanın en zor görevini yerine getirmeli… ve babasını öldürmelidir.

Eve'in kimi arkasında bırakacağını, kimi kurtaracağını ve kiminle savaşacağını seçmek zorunda olduğu bu savaş, özgürlüğün kapılarını açabilecek mi?

"Sürükleyici, unutulmaz bir macera ve aşkın gerçek anlamına çağdaş bir bakış."

-Lauren Kate, New York Times çoksatan yazarı-

"Bu distopyada son derece detaylı fantastik-gelecekçi öğeler ve sürekli tırmanan bir gerilim var. Serinin takipçileri, Eve'in yeni tecrübelerini… ve kitabın sonundaki beklenmedik şaşırtmacayı çok beğenecek."

-Booklist-

Başkaldırı Alıntıları - Sözleri

 • “Sevdiğin biri için her şeyi yaparsın,” dedi sonunda. “Ve ne zaman artık kendinden verebileceğin bir şeyin kalmadığını düşünsen yine yaparsın. Yapmaya devam edersin. Çünkü yapmamak seni öldürür.”

Başkaldırı İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Serinin Üçüncü Kitabı: Kitao serinin 3. Kitabı. Güzel ilerleyen bir kitaptı. Yazar kitaptaki sinir bozucu karakterleri Eve'le kanka yapmayı çok iyi halletmiş. Bazı üzücü kısımlar var. Bir de bazı sahneler çok kolayca gerçekleşiyor. Şimdi örnek verecek olursam bu kirabı anlatmak olur ki bunu da yapmak istemiyorum. Ama güzel bir kitap. Ayrıca seri devam edecek belli. Umarım fazla gecikmeden devam kitapları gelir. Herkese keyifli okumalar :) (Elif DOĞANAY)

Seriyi bitirdim. İlk 2 kitaba göre daha durağan gitti. Ben bu kitabı sevemedim. Çoğu yeri geçiştirilmiş gibi geldi. Çoğu yerini bir mantığa oturtamadığım için kitap sıktı. Buradan sonrası spoilerli mantıksız yerlere isyanım. Yaa Caleb'in ölmediğini biliyorduk ama nasıl Caleb Eve haber göndermez? Adam seri boyunca kaç kere buldu bu kızı. Bacaklarını kullanamasa bile bir şekilde Eve'e bir haber gönderebilirdi. O kadar olay oldu hiç mi haberi olmadı Caleb'in, hiç mi merak etmedi Eve'i? Sonra isyanın şehri kuşatması ne kadar baştan saçmaydı öyle bi anda herkes yakalandı. Yani aylardır hazırlandıkları şey bu muydu dedim? So ra Arden nasıl bir anda lider olmuş? Liderliği geç başkan olması muhtemel. Çoğu şey oldu bittiği getirilmiş. En önemlisi sevgili yazar neden doğru düzgün bir Eve-Caleb kavuşması göremedik? Kesinlikle doğru düzgün bir kavuşma, konuşma okumak isterdim. Sonu kesinlikle böyle bitmemeliydi. Kitap bitince inanamadım. 4. Kitapta mi var acaba diye araştırdım yokmuş. Tam bir hayal kırıklığı oldu o son. (Victra)

Eve Serisi 3. Kitap: Serinin final kitabı. Ben tüm seriyi arka arkaya, bir günde okudum. İlk kitabın yorumunda da dediğim gibi beklentiye girmeden okuduğum için sevdim. Bu kitapta da aslında olaylar oluyordu ama bana sanki olmuyormuş gibi geldi. Biraz daha heyecan ya da farklı bir şeyler istiyordum. Kitabın son anına kadar doğru dürüst heyecanlanmadım. Sanırım sonu için 7 puan verdim, ben de emin değilim tam shkdjkdk. ≈Spoiler≈ Açıkçası sürekli şehirden içeri, şehirden dışarı hikayesi okuduk gibi. Yolculuk sırasında herkesi kurtarıcam diye uğraşırken ölüp kalacaklar diye bekledim. Mesela Betty. Gelmek istemiyorsa gelmesin, dönmek istiyorsa ağzını açmayacapından emin olup bırakın gitsin. Mızıkçılar gibi resmen, birde yardım edin diye haber yollamış. Arden erkeklerle isyana gitti dediler. Geri döndüğünde yanında biri bile yoktu. En azından erkeklerden birini yanında görmek isterdim, komutan olan birini daha. En son Eve ve Caleb'in mutlu bir sahnelerini, Eve'in hamile olduğunu söylediği sahneyi, kavuşma sahnelerini görmek isterdim. Bunun için çok üzgünüm :(( ≈Spoiler Bitti≈ İyi okumalar. (Ayşenur)

Başkaldırı PDF indirme linki var mı?

Anna Carey - Başkaldırı kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Başkaldırı PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Anna Carey Kimdir?

Anna Carey Kitapları - Eserleri

 • Yeni Dünya
 • Kaçış
 • Kum Şehri
 • Başkaldırı
 • Sobe

Anna Carey Alıntıları - Sözleri

 • “Sevdiğin biri için her şeyi yaparsın,” dedi sonunda. “Ve ne zaman artık kendinden verebileceğin bir şeyin kalmadığını düşünsen yine yaparsın. Yapmaya devam edersin. Çünkü yapmamak seni öldürür.” (Başkaldırı)
 • Yıldızlara bakınca biraz yatıştım. Bilmem nedendir, ben ve benim gibiler bu yıldızları, kendilerine yakın sayarlar. Onların şu sıra kendi ışıklarını yakanlardan daha çok bize yakın olduğunu sanarlar. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldı­yor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmadan önce onlara gereken değeri vermelisin.” (Kum Şehri)
 • Her insanın her an elde edebileceği mutluluğa, yaşamak mutluluğuna kavuşmuştum. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin." (Kum Şehri)
 • Ölüm, kaçınılmaz ölüm. Her zaman her yerde karşımıza çıkabilirdi. (Yeni Dünya)
 • "Bazı erkekler kadınları sadece eşya olarak görüyordu." (Yeni Dünya)
 • "Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu." (Kum Şehri)
 • Basit bir teşekkürün yeterli olmayacağını biliyordum. Elini tutup sıktım. Söyleyebileceğim hiç bir kelime yeterli değildi. (Yeni Dünya)
 • "Anılar, onlara izin verdiğin takdirde seni mahveder.” (Kum Şehri)
 • Belki de neler olduğunu bilmeyi gerçekten istemiyordum, Ya da bilmemeyi tercih ediyordum. Belki de bilmeye katlanamazdım. Düşüş, masumiyetten bilgiye düşmekti. -Damızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood (Yeni Dünya)
 • Tek engel, dünyanın şu kötü durumuydu ve yazık ki, tam da gençliğime rastlamıştı. (Kaçış)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle