Başörtülü Vali Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Kaç yaşında, nerelidir? Kübra Güran Yiğitbaşı daha önce nerelerde görev yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Valisi olarak atandı. Atamanın ardından vatandaşlar Vali Kübra Güran Yiğitbaşı 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor. Peki, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Kübra Güran Yiğitbaşı aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Kübra Güran Yiğitbaşı daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi? Tüm detaylarıyla haberimizde…

BİYOGRAFİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Valisi olarak atandı.

Atamanın ardından vatandaşlar Vali Kübra Güran Yiğitbaşı 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor.

Peki, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir? Kübra Güran Yiğitbaşı aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Kübra Güran Yiğitbaşı daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi?

Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir?

Kübra Güran Yiğitbaşı, 1979 Ankara doğumludur.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yapmıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır.

Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir.

Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı,  Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır.

05 Ağustos 2021 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevine başladı.

12 Mayıs 2022 tarihli 2022/209 sayılı kararla Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi olarak görevine atandı.

Kübra Güran Yiğitbaşı, evli ve 3 çocuk annesidir.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle