4326 ALIM İÇİN BAŞVURU YAP! GSB İşçi Alımı Başvuru Formu 2021 - GSB Personel Alımı 2021 Başvuru İŞKUR

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu. Peki, GSB işçi alımı başvuru şartları neler? Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı 2021 hangi alanlarda olacak? GSB personel alımı 2012 başvuru formu ve tüm detaylar...

İŞ İLANLARI
PAYLAŞ:

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını açıkladı. Başvurular bugün 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü itibari ile başladı ve 27 Ağustos 2021 Cuma günü son bulacak.

Bakan Kasapoğlu, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu.

GSB PERSONEL ALIMI 2021 BAŞVURU HANGİ ALANLAR İÇİN YAPILACAK?

Sürekli işçi istihdamına yönelik alım yapacaklarını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun açıklamalarına göre bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapacak.

GSB İşçi alımı yapılacak alanlar:

  • Bunun 549'u erkek,
  • 869'u kadın olmak üzere temizlik görevlisi,
  • yine 1227 erkek,
  • 1701 kadın olmak üzere de güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU 2021 NASIL VE NEREYE YAPILIR?

1) Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 23 – 27 Ağustos 2021 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilecektir.

2) Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

3) Başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. Başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları alınabilecektir.

4) Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

5) Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Duyuru Metni için tıklayınız.

Ek-1 Sürekli İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı için tıklayınız.

İŞKUR Duyurusu ve Başvuru linki için tıklayınız.

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU 2021 ŞARTLARI

Adaylardan istenen genel şartlar şu şekilde;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

c) 18 yaşını tamamlamış olmak (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak).d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

f) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

h) Erkek adaylar için Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

i) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

j) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

k) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

l) Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

m) Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle