Batman il ve ilçeleri için bayram namazı saati: Batman il ve ilçeleri için 2021 Kurban Bayramı namazı vakti saat kaçta?

Her yıl olduğu gibi Batman ve ilçelerinde de Kurban Bayramı camilerde karşılanacak. Güneşin doğuşuyla birlikte camilere akın eden milyonlarca vatandaş, Kurban bayramı namazını kılıp bayramlaşmak için 2021 Batman Kurban Bayramı namazı vakti saat kaçta diye araştırmaya başladı. Batman bayram namazı saati güneşin doğuş ve batış saati sebebiyle diğer illere göre farklılık gösteriyor. Diyanet tarafından yayınlanan il il namaz saatleri listesi ile Batman bayram namazı vakti haberimizde.

DİNİ HABERLER

20 Temmuz Salı günü kılınacak olan bayram namazı için, Batman’da bayram namazı saat kaçta kılınacak diye araştırılıyor. Ülke genelinde pek çok vatandaş her bayram olduğu gibi bu bayram sabahı da namaz için camilere akın edecek.

Kurban kesimine başlamadan önce bayram namazını kılacak olan vatandaşlar, 2021 Batman Kurban Bayramı namazı vakti konusunda araştırma yapıyor. Batman bayram namazı saati Diyanet'in il il namaz saatleri listesi ile açıklık kazandı.

İşte Batman ili ve ilçeleri için bayram namazı vakitleri.

BATMAN BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Bu yıl Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı günü başlıyor. Bayramın ilk günü güneşin doğuşunu takiben kılınan bayram namazı saatleri yurdun dört bir yanında merak ediliyor.

Camilerde namaz için bir araya gelmeye hazırlanan vatandaşlar, Batman bayram namazı saati hakkında araştırma yapıyor.

BATMAN BAYRAM NAMAZI VAKTİ

Diyanet'in il il bayram namazı saatleri listesine göre bu yıl Batman’da Kurban Bayramı namazı saat 05:42'de kılınacak. Kurban kesimi de namaz kılındıktan hemen sonra başlayacak.

İşte Batman İlçelerinin Kurban Bayramı Namaz vakitleri;

İLÇELER

NAMAZ VAKİTLERİ

Batman (il merkezi)

05:42:00

Beşiri

05:41:00

Gercüş

05:41:00

Hasankeyf

05:41:00

Kozluk

05:39:00

Sason

05:39:00

BAYRAM NAMAZI EVDE KILINIR MI?

Kur'an-ı Kerim'deki ilgili ayetlerden bayram namazının cemaatle kılınması gerektiği anlaşılmaktadır. Dolayısıyla cemaatle olmak kaydıyla evde veya herhangi bir mekânda bayram namazı kılınabilir.

Diyanet'in açıklamasına göre Cuma namazı ve bayram namazı kılabilmek için cemaate ihtiyaç vardır. Ancak camiye gidemeyenler evde ailesiyle oluşturduğu küçük bir cemaatle de namazını eda edebilir.

DİĞER İLLERİN BAYRAM NAMAZI SAATİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle