Batman Üniversitesinde yönetimi gözden geçirme toplantısı düzenlendi

Batman Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından ‘Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı’ düzenlendi.

GÜNCEL

Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin ile Prof. Dr. Rohat Cebe, Kalite Komisyonu ile Kalite Alt Komisyon Üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, YÖK Batman Üniversitesinde yaşanan belirgin gelişmelerin varlığından söz etti.

Yapılan çalışmaların sürekli güncellenmesi gerektiğini anlatan Rektör Demir, kalitenin tüm birimlerde uygulanmasına özen gösterilmesi ve eksikliklerin belirlenerek yeni dönem karnesinin oluşturulması gerketiğini söyledi.

Kalitenin kurum kültürü haline gelmesi için çalışmaların özenle sürdürülmesine dikkat çeken Rektör Demir, tüm birimlerde yapılan çalışmaların titizlikle kontrol edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Prof. Dr. İdris Demir’in ardından söz alan Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Halil İbrahim Aydın, kalite kavramının tüm birimlerde uygulanması gerektiğinin altını çizerek tüm birimlerin bu konudaki çalışmalarını hızlandırmaları gerektiğini söyledi.

Kalite kavramının öneminden bahseden Aydın, ISO 9001:2015 Standart Modelleri hakkında bilgiler verdi.

ISO Sistemini uygulamanın faydalarını açıklayan Doç. Dr. Halil İbrahim Aydın, kalite kültürünün de faydalarından bahsederek kalitenin kazanımlarına dikkat çekti.

Batman Üniversitesinde kalite çalışmalarına yönelik yapılan faaliyetlerden söz eden Aydın, iç tetkiklerin süreceğini ve eksiklerin en kısa sürede tamamlanması gerektiğini kaydetti.

Doç. Dr. Halil İbrahim Aydın’ın ardından söz alan Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, üniversitelerin bilgi üreten ve bu bilgiyi teknolojiye dönüştürüp insanlığın hizmetine sunan kurumlar olduğunu söyledi.

Eğitim seviyesini ve performansı arttırarak kaliteyi en iyi seviyeye getirmekle bu amaçlara ulaşılabileceğini anlatan Sezgin, sahadaki kalite çalışmalarını ön plana çıkararak eksiklerin en kısa sürede tamamlanması gerektiğini ifade etti.

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle