Bedelli, ikinci el otomobil fiyatlarını aşağı çekti

Bedelli askerlikten dolayı arabasını satışa çıkaranların sayısındaki artış, ikinci el otomobil sektöründe fiyatları aşağı çekti.

EKONOMİ
PAYLAŞ:
Yaklaşık 700 bin kişiyi kapsayan bedelli askerlik uygulamasından dolayı ikinci el otomobil sektöründe ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. i.
Bedelli parasını ödeyebilmek için insanların kredi çekmek yerine otomobillerini elden çıkardığını ifade eden Mardin Sanayi sitesinde esnaflık yapan Eyüp Fidan, “Otomobil almayı düşünen ve yılbaşı kampanyalarını bekleyenler için içerisinde bulunduğumuz günler bulunmaz bir fırsat. Bedelli askerlik parasını ödemek isteyen kişilerin elden çıkardığı otomobillerden dolayı piyasalarda büyük bir hareketlilik yaşanıyor.” diye konuştu.

Otomobiller 2-3 bin TL aşağıya satılıyor
Bedelli askerlik yapacakların otomobilleri sattıklarından dolayı ikinci el otomobillerin normal değerlerinden yaklaşık 2-3 bin lira aşağıya satıldığına dikkat çeken Fidan, “Kilometresi düşük birçok araç bedelli askerlikten dolayı satılıyor. İnsanlar araçlarını satıp, 18 bin TL tutan bedelli askerlik ücretini ödedikten sonra, otomobil kredisi çekiyor. Böylece daha az faiz ödüyorlar. Bu da piyasalarda büyük hareketlilik yaşanmasına neden oldu."dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle