Bekir Çınar kimdir? Adana Demirspor eski başkanı Bekir Çınar ne zaman öldü? Neden intihar etti?

Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıkmasının ardından kulübün eski başkanlarından Bekir Çınar sosyal medyada gündem oldu. Peki Bekir Çınar kimdir? Bekir Çınar ne zaman öldü? Kaç yaşında, neden intihar etti?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Adana Demirspor bir rüyayı gerçekleştirerek 1. Lig'de şampiyonluğunu ilan etti. Menemen Belediyespor maçını 4-1 kazanarak 70 puanla ligi birinci sırada tamamlayan Adana Demirspor'un eski başkanlarından biri olan Bekir Çınar sosyal medyada gündem oldu. Adana Demirspor taraftarları Süper Lig'e çıktığı günde Bekir Çınar'ı unutmadı. Peki Bekir Çınar kimdir? Ne zaman öldü? İntihar mı etti?

Bekir Çınar kimdir?

Bekir Çınar 2 Haziran 1969'da Yozgat'ta dünyaya geldi. Çınar medikal şirketleri bulunan yerel bir iş adamıydı. 2009-10 sezonunda bir yıl boyunca Adana Demirspor'un başkanlığını yaptı. Bu dönemde teknik direktör Hüseyin Özcan ile çalıştı. Adana Demirspor o sezon klasman grubu birincisi olarak çıktığı play-offlarda ilk turda Tavşanlı Linyitspor’a yenilerek elenmiştir. Bu dönemde zor zamanlar geçiren Adana Demirspor'un yüklü miktarda borcu bulunuyordu.

Bekir Çınar'ın Adana Demirspor başkanı olduğu dönemde kulübün borçlarını üzerine aldığı, kendi cebinden 4 milyon TL para harcadığı ve bunun ancak 1 milyon TL'sini geri alabildiği, kalan kısmının ise üzerinde temlik olarak bulunduğu iddia edilmiştir. Aynı dönemde medikal ihalesini aldığı bazı hastanelerden de alacağı ödemeleri tam olarak tahsil edemediği ileri sürülmüştür. Zor günler geçiren Çınar’ın borçlarından kurtulmak için son çare olarak tefecilerden faiz karşılığında para aldığı bu paranın da faiziyle birlikte 10 milyon TL’ye ulaştığı da ifade edilmiştir.

Bekir Çınar'ın ölüm nedeni işlerinin kötüye gitmesi ve girdiği borç bataklığından kurtulamaması şeklinde değerlendirilmiştir. 41 yaşında olduğu sırada Bekir Çınar 2010 yılında kendini asarak intihar etmiştir. Cansız bedeni merdiven boşluğunda iple demir korkuluklara asılı halde bulunmuştur.

Evli olan Bekir Çınar üç çocuk sahibiydi. Sevenleri Adana Demirspor'un Süper Lig'e çıktığı tarihte, eski başkan Bekir Çınar'ı unutmadı. Attıkları tweetlerle Çınar'ı yad eden taraftarlar onun eski görsellerini ve videolarını paylaştı.

 

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle