Belediye Başkanları Birliği’nin Mardin İl Temsilcisi atandı!

Mardin'in Ömerli ilçesinde belediye başkanı olarak görev yapan Servet Cemiloğlu, Belediye Başkanları Birliği’nin Mardin İl Temsilcisi olarak atandı.

GÜNCEL

Görev başındaki belediye başkanlarına tecrübelerini aktarmak, emekli olanların özlük haklarını savunmak, eski ile mevcut belediye başkanlarının birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olmalarını sağlamak için kurulan Belediye Başkanları Birliği’nin Mardin İl Temsilciliğine Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu atandı.

Genel Başkanlığını Eski Belediye Başkanı Hüseyin Erer’in yaptığı Belediye Başkanları Birliği Mardin'e İl Temsilciliği Ofisi açacak. Mardin'deki eski ve yeni belediye başkanlarını bir araya getirerek tecrübe paylaştıracak olan Birliğin Mardin İl Temsilciliği görevine, Ömerli eski Belediye Başkanı Servet Ceioğlu getirildi.

Önceki gün eski Başkan Cemiloğlu'nu Ankara’ya davet eden Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı Hüseyin Erer, Ömerli eski Belediye Başkanı Servet Cemioğlu'na yetki belgesini vererek Mardin İl Temsilcisi olarak atadı. Yetki belgesini alan Başkan Cemiloğlu ise Mardin'e dönerek hemen çalışmalara başladı.

Mardin'de taş üstüne taş koyacak herkesin hizmetinde olacağını anlatan Cemiloğlu, "Bizlere bu görevi tevdi eden Genel Başkanıma teşekkür ediyorum. İl ve ilçelerimizdeki eski ve mevcut belediye başkanları ile dayanışma, aralarında tecrübe paylaşımı yaparak bulundukları belde ye daha iyi verimli hizmet üretebilmelerini temin etmek için birliği Mardin'e getirdik. İnşallah ilimize güzel hizmetlerde bulunacağız."dedi.

Cemiloğlu birliğin çalışma alanları hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

"Belediyelerimize rehberlik ederek, bir nevi danışmanlık hizmeti vereceğiz. Uygulamada karşılaşılan sorunlarla ilgili görüşlerimizi ileteceğiz. Belediye ve bağlı idareler ile bunların iştiraklerinin başkan, meclis üyesi ve çalışanlarına yönelik her türlü eğitim faaliyeti ile konferans, seminer, panel, çalıştay gibi etkinlikler gerçekleştirerek, bilgi ve tecrübe paylaşımı ile iyi uygulama örneklerinin yaygınlaşmasını teşvik edeeğiz. Yurt içi ve yurt dışı belediyeler arasında yardımlaşma ve işbirliği ile doğal veya toplumsal olaylardan etkilenen belediyelerle dayanışmayı teşvik ederek, destek olacağız. Belediyeciliğin ve yerel hizmetlerin gelişmesine yardımcı olacak konularda kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ve odaları ile benzeri uluslar arası kuruluşlarla meclis kararına istinaden işbirliği yapmak, ortak hizmet projeleri yürütmek ve kardeş şehir ilişkilerinin gelişmesine destek olacağız. Dünyada yerel yönetim konusundaki gelişmeleri takip ederek, Mardinimizde bu gelişmelere uygun yapılanmaları ve hizmet üretmelerine destek olacağız. Avrupa Birliği uyum sürecinde ülkemiz yerel yönetimlerine destek olmak, yerel yönetimlerle ilgili AB müktesebatının oluşturulmasına katkı sağlamak ve uygulanmasına rehberlik etmek için farklı çalışmalar yapacağız."

Emekli olmuş belediye başkanlarının özlük haklarını korumak, mevcut belediye başkanları ile tecrübe paylaşımına aracı olmak, görev bittikten sonra hukuki açıdan karşılaşılan sorunların da çözümü için kurulan Belediye Başkanları Birliğinin Mardin'e temsilcilik atanmasının ardından önümüzdeki günlerde büro açarak faaliyete başlayacağı bildirildi.

Servet Cemiloğlu Kimdir?

Servet Cemiloğlu 1 Temmuz 1961 yılında doğdu. 1980 yılında İzmir Namık Kemal Lisesi'nden, 2011 yılında ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun oldu. Mardin'de yaşayan Cemiloğlu Arapça ve Kürt dili bilmektedir. Evlidir.

Servet Cemiloğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Mardin Ömerli Belediye Başkan Adayı oldu.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle