Belediyeden köylü çocukların yüzünü güldürecek proje!

Dargeçit Belediyesi Çocukların yüzünü güldüren çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

YAŞAM
PAYLAŞ:

Göreve geldiği ilk günden bu yana her alanda vatandaşların yanında olmaya devam eden Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, kırsal mahallelerde yaşayan çocukları da unutmadı. Bu kapsamda Başkan Aksoy’un talimatları doğrultusunda İlçenin Gürışık kırsal mahallesinin Karazeytuni Mevkii’nde oyun grubu kuruldu. 

“Çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatıdır” diyen Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, “Çocuk oyun grubu olmayan Gürışık Mahallemizde çocuk oyun grubu uygun görülen alana kurularak çocukların hizmetine sunuldu” dedi. 

Çocukların özellikle böyle eğlenebilecekleri alanlara ihtiyaçları olduğunu ifade eden Başkan Aksoy, “Bizlerde çocuklarımıza elimizdeki imkânlar ölçüsünde bir şeyler hazırlamaya çalışıyoruz. Kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımıza da ilçe merkezinde yaşayan çocuklarımıza da aynı hizmeti götürüyoruz.“diye konuştu.  

Aksoy, çocukların daha sağlıklı ve güvenli ortamda oynayabilmesi için mahallelerde uygun alanlarda oyun gurupları kurulum çalışmalarının gerçekleştirmeye devam edeceğini kaydetti. 

ÇOCUKLARDAN BAŞKAN AMCALARINA TEŞEKKÜR 

Çocukların yoğun ilgisi eşliğinde kurulan oyun grubu ekipler tarafından yapılan tüm testlerin ardından hizmete sunuldu. 

Oyun gruplarında oynayan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunurken çocuklar, sunulan hizmetten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Aksoy’a teşekkür etti. 

Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, “Böylesi güzel çalışmalardan dolayı başta Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’a ve ekibine teşekkür ediyoruz.”diye sözlerini aktardılar. 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle