Beni Seviyormuş Gibi Yap - Cindi Madsen Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Beni Seviyormuş Gibi Yap kimin eseri? Beni Seviyormuş Gibi Yap kitabının yazarı kimdir? Beni Seviyormuş Gibi Yap konusu ve anafikri nedir? Beni Seviyormuş Gibi Yap kitabı ne anlatıyor? Beni Seviyormuş Gibi Yap PDF indirme linki var mı? Beni Seviyormuş Gibi Yap kitabının yazarı Cindi Madsen kimdir? İşte Beni Seviyormuş Gibi Yap kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Cindi Madsen

Çevirmen: Eylül Başak Şen

Orijinal Adı: Act Like You Love Me

Yayın Evi: Novella Yayıncılık

İSBN: 9786051861739

Sayfa Sayısı: 320

Beni Seviyormuş Gibi Yap Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

İlk aşkınızla ikinci bir şans uğruna neleri göze alırdınız?

Brynn artık lisedeki o garip, içine kapanık kız değil; özgüveni olan güzel bir kadın. Hatta kasabasının küçük sahnesinde başrol bile oynuyor. Hayatı hiç de fena sayılmaz, erkeklerle başarısız ilişki çabaları dışında tabii. Ancak başka kimse kalmamış gibi, lisedeki ilk aşkı Sawyer, Brynn’in oynayacağı oyunu yönetmeye geliyor. Neyse ki genç adamın lisede herkesin önünde rezil olmuş Brynn’i hatırlıyor gibi bir hali yok. O zaman, Brynn’in oyunculuk yeteneğini sahne dışına taşıma vakti.

Bir süreliğine doğduğu kasabaya dönen Sawyer, New York’taki uçarı kadın oyunculardan sıdkı sıyrılmış, genç bir yönetmendir; son isteği ise yine böyle bir kadına âşık olmaktır. Ama şu nereden tanıdığını bir türlü çıkaramadığı, görkemli ve güzel aktris Brynn, kendisine koyduğu yasaklara rağmen Sawyer’ı sözünden döndürecek gibidir.

Yalanlar üzerine filizlenen bir aşk gerçeğe dönüşebilir mi? Brynn bu sorunun yanıtını öğrenmekte kararlı. Ne de olsa, “Bütün dünya bir sahne, bütün erkekler ve kadınlar da birer oyuncu.”

Beni Seviyormuş Gibi Yap Alıntıları - Sözleri

 • "Size sıradan biriymişsiniz gibi davranan hiç kimseyi sevmeyin."
 • Size sıradan biriymişsiniz gibi davranan hiç kimseyi sevmeyin.
 • Bütün dünya bir sahnedir ve bütün erkek ve kadınlar sadece birer oyuncu...
 • ‘Beni bir kere kandırırsan, sana yazıklar olsun. Beni iki kere kandırırsan, sanırım kalbimin sökülüp üzerinde tepinilmesini ve o haliyle göğsüme geri konmasını ben hak etmiş sayılırım.’
 • Belki o kadar çok aşk romanı okumuştu ki gerçek erkekler artık ona yetmiyordu.
 • Biri tarafından sevilip onu kaybetmek, hiç sevilmemekten daha iyi değil mi?
 • Ne zaman insanlar benimle havadan konuşsalar, aslında söylemek istedikleri başka bir şey olduğunu düşünürüm.Ve bu beni çok husursuz eder.
 • Kalmak ya da kalmamak. İşte bütün mesele bu.
 • Gezinen bir gölgedir hayat, gariban bir aktör sahnede bir ileri bir geri, saatini doldurur ve sonra duyulmaz olur sesi ..

Beni Seviyormuş Gibi Yap İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Cindi Madsen' dan okuduğum ikinci kitap. Yazarın tarzını baya seviyorum. Hiç sıkmadan ve uzatmadan, oldukça akıcı bir şekilde yazıyor. Kapakları da çok şirin ayrıca. Bu romanda Sawyer ve Brynn' ı okuyoruz. Lise aşklarına, özellikle ilk aşklara bayılırım, Brynn'ın o saf hallerini okumak, duygularını hissetmek güzeldi. Sawyer ise çok romantikti. Brynn' ı olur olmadık yerlerde, aniden öpmeleri ise ♡... Biz eridik , Brynn ne yapsın? Aşk dolu bir kitaptı kısacası.İyi okumalar. (turuncubihayal)

•Lise hayatı tiyatro sahnesinde yaşadığı utanç verici hadiseden dolayı zorlu geçen ve yıllar sonra bile bunu unutamayan Brryn, ailesinden devraldığı balıkçılık mağazasını abisiyle işletirken, bir yandan da amatör şekilde kasabanın tiyatrosunda rol almaktadır. Lisede platonik olarak aşık olduğu Sawyer'ı bir anda oyunun yönetmeni olarak gördüğünde nasıl davranacağını bilemez. •Sawyer, senaristlik yaptığı New York'tan ailesine ait göl evine tadilat yapmak için kasabasına döner ve kendini bir anda oyun yönetmeni olarak bulur. Aktris sevgilisiyle yaşadığı ayrılık sonrası yeni bir ilişki, hele hele yine bir aktrisle, düşünmemektedir. •Sıcak ve şirin bir hikayesi vardı kitabın, diğer tüm Cindi Madsen kitapları gibi. Geçmişlerinde yaşadıkları yüzünden yaralı olan iki kişinin aşkı birbirlerinde bulmasını konu alan, hızlı okunan bu kitabı seveceğinizi düşünüyorum! (kitapevreni)

Kitap güzeldi. Bu yazar sevdiğim yazarlar arasındadır ve kitaplarını gözüm kapalı alıp okurum, çok güzellerdir. Bu seferki kitabı da beni hayal kırıklığına uğratmadı. Gayet güzel yazılmış, konusu da bana kalırsa herkese hitap edebilecek akıcı bir kitaptı. Brynn, kasabada yaşayan, güzel, özgüvenli bir tiyatro oyuncusudur. Şimdiki haline nazaran lise zamanlarında özgüvensiz, ilk aşkı tarafından reddedilmiş, garip bir kızdı. Tiyatroda yeni bir oyun sahnelenecektir ve oyunu yönetmeye gelen ilk aşkı Sawyer'ın ta kendisidir. Eski hisleri tekrar alevlenirken Sawyer onu hatırlamıyordur bile. Oyunculuğunu burada devreye sokan Brynn, sonuçlarına katlanırken de aynı oranda hevesli olabilecek midir? Hepimiz lise zamanlarında bir şeyler yaşamışızdır, hatta sonrasında kendimize bakıp dalga geçmeyenimiz azdır. Brynn ise bu az kesimden. Zamanında yaşadığı birçok şeyi unutamamış ve Sawyer'ın tekrar ortaya çıkmasıyla özgüveni konusunda tekrar sorun yaşamaya başlayarak bunu düzeltmek adına yanlış hamleler yapmıştır. Açıkçası dalga geçilen bir yer konusunda sinir oldum; çünkü çok saçma, yani bunu lise hayatı boyunca çekmesini sağlayan ve neredeyse bugüne taşıma salaklığını gösteren embesilleri okumak beni biraz delirtti. Kitapta Brynn karakteri "garip" gibi empoze edilmeye çalışılmış: mesela oyunlardan alıntılar yapması, öpüşen heykelleri sevmesi, falan bana bunlar hiç de garip gelmedi. Kimse kendi olmaktan vazgeçmemeli ve olduğu halini önce kendi kabul etmelidir ki, özgüveni zarar görmesin. Başkalarına kendimizi kabul ettirmek zorunda değiliz ama onlar bizimle iletişimde olmak istiyorlarsa bunu kabul etmek ve saygı duymak zorundadır. Herkesi tek tip olmaya zorlayan bu toplum gerçekten rahatsız edici. Kitap da vurgu yapılan bu durum çok güzeldi ve tabii Brynn o şapşal halleri de. Sawyer'ı da sevdim, tatlı bir karakter hani öyle Badboy tarzı değil, tatlı. Kısacası kitap güzeldi, beğendim. (Senag)

Beni Seviyormuş Gibi Yap PDF indirme linki var mı?

Cindi Madsen - Beni Seviyormuş Gibi Yap kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Beni Seviyormuş Gibi Yap PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Cindi Madsen Kimdir?

USA Today En çok satan yazar Cindi Madsen, bilgisayarında, aldığı, çizdiği, gözden geçirdiği ve karakterlerine aşık olduğu her fırsatta oturuyor. Bazen onu deli bir kişi yapar. O olmadan, daha da delirmiş olurdu. O çok fazla ayakkabıya sahiptir ancak her zaman sparkly, renkli veya süper uzun boylu olması durumunda yeni bir güzel çifti satın almak için bir neden bulabilir. Müzik sever, dans eder ve yazların yıl boyunca devam etmesini ister. Kocası ve üç çocuğu ile Colorado'da yaşıyor (yaz aylarında kesinlikle değil bütün yıl boyunca).

Cindi Madsen Kitapları - Eserleri

 • Aşk Bir Masalmış!!! Derken
 • Sahte Nişan Gerçek Aşk
 • Aşık Olma Hakkına Sahipsiniz
 • Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın?
 • Beni Seviyormuş Gibi Yap

Cindi Madsen Alıntıları - Sözleri

 • mutlaka almaliyim bu degerli kitabi ✔ (Sahte Nişan Gerçek Aşk)
 • Dani, kendisini uyandırmak isteyenleri iter, hatta tekmelerdi. Ertesi sabah da hiçbir şey hatırlamadığını iddia ederdi. Wes, daima bunun sebepsiz yere dayak atmak için en iyi bahane olduğunu düşünürdü. (Sahte Nişan Gerçek Aşk)
 • Belki o kadar çok aşk romanı okumuştu ki gerçek erkekler artık ona yetmiyordu. (Beni Seviyormuş Gibi Yap)
 • "Oldum olası yanlış adamların peşine takılırdı, kalbindeki yara izleri de bunu kanıtlıyordu." (Aşık Olma Hakkına Sahipsiniz)
 • "Aklına koyduğu iş ne kadar tehlikeliyse onu yapmak için o kadar istek duyuyordu." (Aşık Olma Hakkına Sahipsiniz)
 • Ne zaman insanlar benimle havadan konuşsalar, aslında söylemek istedikleri başka bir şey olduğunu düşünürüm.Ve bu beni çok husursuz eder. (Beni Seviyormuş Gibi Yap)
 • Kalmak ya da kalmamak. İşte bütün mesele bu. (Beni Seviyormuş Gibi Yap)
 • Bir şeyi ne kadar çok isterseniz isteyin, bu istediğiniz şey bizim için doğru şey demek değildir. Kartlarinizi ne zaman nasil oynayacağinizi öğrenmeliyiz. (Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın?)
 • ‘Beni bir kere kandırırsan, sana yazıklar olsun. Beni iki kere kandırırsan, sanırım kalbimin sökülüp üzerinde tepinilmesini ve o haliyle göğsüme geri konmasını ben hak etmiş sayılırım.’ (Beni Seviyormuş Gibi Yap)
 • Her günü sevdiğin insanın yanında geçiremiyorsan o zaman dünyada başka hiçbir şeyin önemi olmamalıydı. (Sahte Nişan Gerçek Aşk)
 • “Gerçek aşk başka bir insanın kusurlarını affetmeyi ve onu bunlara rağmen sevmeyi gerektirir. Her hikayenin sonunda, sonsuza dek mutlu yaşadılar ibaresini iliştirmek daha kolay olacağı halde, başka birini bütün kusurlarıyla birlikte sevmenin de oldukça inanılmaz bir güzelliği var.” (Aşk Bir Masalmış!!! Derken)
 • "Kalp acısının geçmesi için gereken zamanı planlayamazsın." (Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın?)
 • Zira aslında Vegas'ta olan her şey Vegas'ta kalmaz. (Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın?)
 • Bütün dünya bir sahnedir ve bütün erkek ve kadınlar sadece birer oyuncu... (Beni Seviyormuş Gibi Yap)
 • "Korkularımı yeniden aklıma getirdiğin için teşekkürler." (Sahte Nişan Gerçek Aşk)
 • Gezinen bir gölgedir hayat, gariban bir aktör sahnede bir ileri bir geri, saatini doldurur ve sonra duyulmaz olur sesi .. (Beni Seviyormuş Gibi Yap)
 • İşin doğrusunu isterseniz, peri masallarının başlangıcı kolaydır. Zor olansa sonradan gelen kısımdır... (Aşk Bir Masalmış!!! Derken)
 • 'Kalp ağrısına değmeyecek adamlara daha fazla yer yok.' (Aşık Olma Hakkına Sahipsiniz)
 • Bildiği tek şey, hayatında bir boşluk olduğuydu...' (Aşık Olma Hakkına Sahipsiniz)
 • Biliyorsun "şeytan detaylarda gizlidir..." (Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın?)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle