Berdan Mardini, Şafak Sezer ile birlikte tarladan gül topladı

Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, ata toprağında kurmuş olduğu gül yağı ve gül suyu fabrikası için tarlada yetiştirilen güllerin hasadını Mardin'de misafir ettiği sanatçı dostlarıyla birlikte yaptı.

GÜNCEL

Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, Sanatçı dostlarına Mardin'de ağırlayıp, şehrin tanıtımına katkıda bulunuyor. Mardinli Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, tarih, inanç ve kültür turizmi bağlamında her geçen gün yıldızı biraz daha parlayan kadim şehir Mardin'in tanıtımına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Memleketi Mardin'de milyonluk gül suyu fabrikasıyla hemşehrilerine istihdam kapısı aralayan, sanat dünyasınında bulunmanın yanında iş insanlığıyla da memleketine hizmet etme çalışmalarını sürdürüyor. Ünlü Sanatçı Mardini, Sanat dünyasındaki isimleri Mardin'de ağırlayıp, şehrin tanıtımına katkıda bulunmayı sürüdürüyor.

Daha önce Sanatçı Ceylan'ı Mardin'de ağırlayıp, kadim şehirde iki ayrı ayrı şarkısına klip çekmesini sağlayan Sanatçı Mardini, şimdi de Ünlü komedyen Şafak Sezer ile Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Zafer karekterini canlandıran ünlü oyuncusu Ömer Kurt'u Mardin'de ağırladı. 

Artuklu ilçesine bağlı kırsal Yaylabaşı Mahallesi’nde kurduğu ve retime başlanan gül yağı ve gül suyu fabrikasını misafirlerine gezdirip, burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Mardini, daha sonra Ünlü komedyen Şafak Sezer ve diğer misafirleriyle birlikte fabrikanın üretiminde kullanılmak üzere ekili bulunan 600 dönümlük arazideki gülleri misafirleriyle birlikte topladı.

Mevsimlik olarak üretilen gül bahçelerinde atatoprağında yaklaşık 500 kişiye istihdam kapısı aralamış olmanın haklı gururu içerisinde olduğunu kaydeden Berdan Mardini, ilerleyen dönemlerde bu sayıyı katlayacak bir çalışmanın içerisinde olduğunu söyledi.

Esprilerin havada uçuştuğu, şarkılı - türkülü tarladan gül toplama etkinliğinin ardından Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, misafirlerine Mardin'in sokaklarını gezdirdi. Kadim şehri gezmeye gelen turistlerin ve Mardinli hemşehrilerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Mardini, misafirlerine kehribar tesbih ve kolye ile birlikte gümüş takı hediye etti.  

Berdan Mardini, “Şafak benim komşum. Sık sık burada bir araya gelerek, beraber şarkılar söyleriz. Eğlenceli vakitler geçiriyoruz. Kendisini Mardin'e davet ettim, sağolsun kırmadı geldik, köyümüze götürdüm, Gül bahçemizdeki gülleri beraber topladık, fabrikamızı gezdik. Kadim şehrimizin tarihi mekanlarını gezdik, sokaklarını dolaştık. Güzel dostluğumuzu ortak projelerle sürdüreceğiz." dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle