matesis
dedas

Kızı Parkta oynarken buldu! Başına talih kuşu kondu! Milyoner mi olacak?

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan gök faaliyetleri halkın ana birkaç gündem maddesi haline geldi. Geçtiğimiz günlerde Mardin'de de düşen göktaşı gece saatlerinde net olarak görülmüş ve binlerce Mardinli düşme anını canlı canlı izlemişti. Geçtiğimiz günlerde Mardin'de gök taşı düştü iddiası uzun süre konuşulmuştu.
  • 19.09.2023 10:54
Kızı Parkta oynarken buldu! Başına talih kuşu kondu! Milyoner mi olacak?

Özellikle gök taşı düşmesi, son zamanlarda sıklıkla yaşanmakta. Gök taşları oldukça değerli dünya dışı madenler olarak sayılırken, Mardin'de bir kadın hayatı da küçük kızının partka gördüğü bir taş sayesinde değişmiş olabilir. NASA'nın dünyanın dört bir yanından incelemek için göktaşlarını toplaması, talih kuşu olarak tanımlanabilir.

KIZI PARKTA BULDU

Bölgeye düşen gök taşının bir parçasını Kızıltepe ilçesinde kızı parkta oyanrken bulduğunu iddia eden kadın, taşın göktaşı olması halinde 5 milyon liradan satışa çıkardığını söyledi.

TAŞIN İNCELENMESİNİ İSTİYOR

Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde ikamet eden 28 yaşındaki Zehra Tekin kızının bulduğu taşın gök taşı olabileceğini düşünerek yetkililerin taşı incelemesini istedi.

DİĞER TAŞLARDAN FARKLI

6 yaşındaki kızının parkta oynarken gördüğü taşların renkli ve parlamasından kaynaklı eve getirdiğini anlatan Tekin "Taşı akşam saatlerinde evimizin önünde ki parkta kızım buldu. Bölgede rastlanılmayan farklı yapısı ve rengi olan taşı eve getirerek göktaşı buldum diye bana getirdi. İnceledigimde parlaklıkları gördüm göktaşı neden olmasin dedim kızıma ve taşı alarak eve getirdim. Şimdi araştırmalara başladım"dedi.
 

İNTERNETTEKİ GÖRSELLERLE KARŞILAŞTIRDI

 
 
 

Yorum Yaz