İşadamı Evrensel, Bin yetim çocuğu giydirdi

Mardin merkez ve ilçelerinde insani yardım çalışması yürüten Umut Kervanı, Dünya Yetimler Günü vesilesiyle bin yetim çocuğu Ramazan Bayramı öncesi giydirdi.

GÜNCEL

Yetim giydirme projesi kapsamında; Mardin'e ilk turizm yatırımını gerçekleştirmiş olan Artuklu Kervansaray Otelin sahibi hayırsever iş adamı Sabahattin Evrensel, 965 yetimin giyimini üstlenen isim oldu. 

Mardin Umut Kervanı, Dünya Yetimler Günü vesilesiyle yetim çocuklara yönelik bir çalışma yaparak hayırseverlerin desteğiyle bin yetim çocuğu giydirdi.

Giyim yardımı için anneleriyle birlikte dernek binasına gelen çocukların mutlu oldukları gözlemlenirken her bir çocuk için ayrı elbise verildi.

Yetim giydirme projesiyle ilgili bilgi veren Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “İnsani yardım alanında yetim ve muhtaçlara destek olmak adına sürekli farklı çalışmalarla sahadayız, sahada olmaya çalışacağız. Bugün, günler öncesi ön hazırlıklarını yaptığımız ‘Yetim Giydirme Projesi’ için bir araya geldik. 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle bir çalışma başlatmıştık. Hayırseverlerimiz bize dönüş yaptılar. Artuklu Kervansaray Otelin sahibi hayırsever iş adamı Sabahattin Evrensel, 965 yetimin giyimini üstlendi. Diğer hayırseverlerden gelen yardımlarla beraber Mardin’in Artuklu, Yeşilli, Kızıltepe ve Midyat ilçelerinde bin yetim çocuğu giydireceğiz inşallah. En kalbi temennilerimle Rabbim hayırseverlerden razı olsun, yaptığınız ve yapacağınız iyilikleri izzeti dergâhında kabul etsin. Şimdiden bayramınız mübarek olsun.” dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle