Bir mahalleye daha karantina kararı!

Kızıltepe ilçesine bağlı bir mahallede vaka artışı nedeniyle Coronavirus tedbirleri kapsamında karantina uygulanması kararı alındı.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Kızıltepe ilçesinde bazı yerleşim alanlarında Coronavirus (Covid19) salgınında vakalarda yaşanan artışlar nedeniyle sosyal mesafeyi korumak ve yayılım hızını kontrol altında tutmak ve engellemek amacıyla ilçe hıfzıssıhha kurulunca alınan karar doğrultusunda ilçeye bağlı Eşme Mahallesinde (Mezkenyter köyünde) 10 dün süre ile karantina uygulanması kararı alındı.

02 Eylül tarihinde aynı gerekçeler ile ilçeye bağlı 3 kırsal mahallede Erikli (Alimışmış), Günlüce (Kanispi) ve Ziyaret ( Şeh Tajdin) ve aynı tarihte Covid-19’un bulaşmasını engellemek ve yavaşlatmak amacıyla Kızıltepe Cumhuriyet meydanında saat 22:00 ile sabah saat 05:00 saatleri arasında da 10 günlük karantina tedbirleri uygulanması kararı alınmıştı.

İlgililer, Coronavirus (Covid19) kural ve tedbirlerine uyulmaması durumunda karantina kapsamının genişletilebileceği uyarısında bulunarak vatandaşları aşı olmaya davet etti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle