Bir Soru Bir Aşk - David Nicholls Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Bir Soru Bir Aşk kimin eseri? Bir Soru Bir Aşk kitabının yazarı kimdir? Bir Soru Bir Aşk konusu ve anafikri nedir? Bir Soru Bir Aşk kitabı ne anlatıyor? Bir Soru Bir Aşk PDF indirme linki var mı? Bir Soru Bir Aşk kitabının yazarı David Nicholls kimdir? İşte Bir Soru Bir Aşk kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: David Nicholls

Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan

Orijinal Adı: Starter For Ten

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786055289409

Sayfa Sayısı: 464

Bir Soru Bir Aşk Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Brian Jackson üniversiteye büyük umutlar, hedefler ve gizli bir de arzuyla gelmiştir: Üniversiteler Düellosu’na katılmak. Şimdi bu şansla birlikte aşkı da bulan Jackson, hem yarışmayı hem de sevdiği kızın kalbini kazanabilecek midir?rnrn“Bize güvenin, bayılacaksınız.”rn-Arenarnrn“Elimden bırakamadım. Bayıldım.”rn-Alan Cummingrnrn“Dokunaklı, sıcacık ve eğlenceli… Bu kitabı okuyun.”rn-Daily Mailrnrn“Enfes! Herkese öneririz.’’rn-Paul Morley, Richard&Judy’s Book Club

Bir Soru Bir Aşk Alıntıları - Sözleri

 • En çok da kitap okumak istiyordum; tuğla kalınlığında kitaplar, inanılmaz incelikte sayfaları ve kaldığınız yeri işaretlemek için mor kurdeleleri olan, deri kaplı kitaplar; ucuz, tozlu, ikinci el, derleme şiir kitapları; yabancı üniversitelerden anlaşılmaz denemeler içeren, inanılmaz derecede pahalı, ithal kitaplar.
 • "Eğitimle ilgili en önemli şey,getirdiği fırsatlar,açtığı kapılardır,çünkü diğer türlü,bilginin kendisi bir çıkmaz sokaktır."
 • Tabii ardından havaya giriyor ve bütün soruları yanıtlamaya çalışıyorum ve hep yanlış cevap veriyorum, ama bir önemi yok, çünkü bir kez olsun bir şeyi doğru bildim ve bir gün yine bileceğimden eminim.
 • "Bastığın yere dikkat et Alice, ne de olsa çiğnendiğin benim hayallerim..."
 • Politik açıdan, elbette, fiziksel güzellik kavramını gerçekten onaylamıyorum. Kadın ya da erkek, herhangi bir insanın bir genetik rastlantı ve biraz keyfi, erkekler tarafından tanımlanmış öznel bir 'güzellik' görüşü sonucu ekstra dikkat ya da popülerlik veya saygı kazanması ya da pohpohlanması fikri, bana özünde yanlış ve kabul edilemez geliyordu.

Bir Soru Bir Aşk İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Beğenmedim, spoiler içerir: Brian Jackson, lise notları iyi bir öğrencidir. Üniversiteye kabul edilir ve Brian üniversiteye hayallerle gider. Bu hayaller, ortam yaratmak, olgun bir insan görünümüne bürünmek, bir kızla beraber olmak ve Üniversiteler Düellosu’na katılmaktır. Üniversiteler Düellosu, TV’de yayınlanan ve takım halinde katılabileceğiniz bir bilgi yarışmasıdır. Brian ve babası, babası vefat etmeden önce programı devamlı takip ettiklerinden, Brian’ın hayali bir gün o yarışmada yer almak, aynı zamanda da babasını ölmüş de olsa onurlandırmaktır. Brian bu yarışma konusunda hiç de fena değildir. Bu nedenle üniversite yurduna yerleştiği ilk gün gittiği ilk partide, Üniversiteler Düellosu takım seçmeleri için afişi görür görmez okulun takımına seçilmek ister. Bu sırada dikkatini dağıtan ise afişin başında ona meydan okuyan güzel kız Alice’tir. Alice, oldukça güzel, hatta ‘güzel ve bunun farkında’ olan bir kızdır. Tek çocuk olması, ailesinin maddi durumunun gayet iyi olması onu üniversitede popüler biri yapmıştır. Brian, yedeklerden de olsa takıma seçilmeyi başarır. Ancak bu arada yeni bir hedefi de vardır, o da Alice’in kalbini fethetmek.  Buraya kadar ki kısmı kitabın arka kapağında ne yazacaksa o şekilde hazırladım. Çünkü kitabın arka kapağında çeşitli yazarların, editörlerin övgüsü var. Kitapla, Bir Gün kitabının aynı yazarının elinden çıkması sebebiyle tanıştım, memnun olmadım. Ne akıcıydı, ne konusu itibariyle sürükleyici. Size bir şey de katmıyor, vakit geçirmenizi de sağlayamıyor. Ben beğenmedim, tavsiye de etmem‍️. Çünkü okumak için zaman harcıyorsunuz, her iki anlamda da değmez. Bunu sonu kötü olduğu için de demiyorum. Sona gelene kadar anlattığı hikaye de iyi değildi. Bu sebeple kitaba puanım:3,5/10 (Didar sinoplu)

Bir Gün kitabın gazıyla bu kitabi da alip okumuştum. Güzel ve hizli okunan bir kitapti ama nedense okurken hep birşeyler eksik kaldı benim içimde... Film uyarlaması da guzeldi. Kitap sonrasi filmde izlenebilir. Hikayemiz 1985 yilinda geciyor. Basrolumuz Brian'nin Londraya okumaya gitmesi orada yasadiklari arkadasliklari ve Alice ile yakinlasmasini okuyoruz... Kitabın ilk sayfasından son sayfasına kadar Brian'ın sosyal olarak yükselme arzusu, üniversitede dikkate alınan birisi olma çabası ve bu uğurda kendini düşürdüğü hallere şahit oluyoruz. Çoğu zaman Brian'in bu yolda aldığı riskler, gülümsetiyor olsa da bazı yerlerde acaba ne olacak simdi sorgusu yaptiriyor insana. :) (Berke Ünal)

Sırf yazarın Bir Gün kitabını çok beğendiğim için aldım. Fakat tam bir hayal kırıklığı....Saçma sapan bir aşk hikayesi, saçma sapan bir üniversiteler arası yarışmayla beceriksizce anlatılmaya çalışılmış. Gereksiz... (Seda Köktürk)

Bir Soru Bir Aşk PDF indirme linki var mı?

David Nicholls - Bir Soru Bir Aşk kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Bir Soru Bir Aşk PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı David Nicholls Kimdir?

Nicholls üç kardeşin ortancası 1983 dan 1985 (İngilizce, Fizik ve Biyoloji ile birlikte A-level Drama ve Tiyatro Çalışmaları), Eastleigh, Hampshire Barton Peveril altıncı formu üniversite katıldı ve geniş bir yelpazede drama üretimlerde rolleri oynuyor. Colin Firth, daha sonra işbirliği kimin Babanızın En Son Ne Zaman Gördün olduğu gibi, Barton Peveril Collegea devam etti. Daha sonra, New Yorkta Amerikan Müzik ve Dram Akademisinde bir aktör olarak eğitim önce 1980li yıllarda Bristol Üniversitesi (Drama ve İngilizceBA ile 1988 yılında mezun) katıldı.rnrnSahne ismini David Holdaway kullanarak profesyonel bir aktör olarak çalıştı. O, Ulusal Kraliyet Tiyatrosunda üç yıllıkbir süre için West Yorkshire Playhouse ve, de dahil olmak üzere çeşitli tiyatrolarda küçük rollerde oynadı.

David Nicholls Kitapları - Eserleri

 • Bir Gün
 • Bir Soru Bir Aşk
 • Medcezir
 • Biz
 • Tatlı Hüzün

David Nicholls Alıntıları - Sözleri

 • . Konuşmaya ihtiyacım var; biriyle değil, seninle. . (Bir Gün)
 • ona göre sabah sekizden önce uyandırılmak temel insan haklan ihlaliydi. (Biz)
 • Mutluluğun anahtarının kesinlikle en iyi olduğun şeyi, en çok sevdiğin şeyi bulup, ne kadar zorlanırsan zorlan ondan vazgeçmeyip onu elinden gelen en iyi şekilde yapmakta olduğunu söylemiştin. (Medcezir)
 • Tabii ardından havaya giriyor ve bütün soruları yanıtlamaya çalışıyorum ve hep yanlış cevap veriyorum, ama bir önemi yok, çünkü bir kez olsun bir şeyi doğru bildim ve bir gün yine bileceğimden eminim. (Bir Soru Bir Aşk)
 • Sadece sen, bana bir kalbim olduğunu öğrettin. Sadece sen, ruhumun derinliklerine baştan aşağı ışık saçtın. Sadece sen, beni bana açtın. (Biz)
 • Uzağındayken onu düşünmeden yapamadığım,içindeyken kendimi ondan uzaklaştırdığım örselenmiş bir aşk... (Medcezir)
 • İlk olarak senin sıradışı olduğunu düşünüyorum. Nora gözlerini sımsıkı kapayıp bir surat yaptı. Ve seni böyle düşünmeye iten nedir Stephen? Nasıl olur da bunu düşünebilirsin? Stephen bir an icin düşündü. Çünkü nerede olursak olalım, kiminle olursak olalım her zaman odadakı en iyi kişinin sen olduğunu düşünuyorum. En akıllı, en eğlenceli, en bilge, en çok konuşmak ya da birlikte zaman geçirmek istediğim kişi. (Medcezir)
 • En çok da kitap okumak istiyordum; tuğla kalınlığında kitaplar, inanılmaz incelikte sayfaları ve kaldığınız yeri işaretlemek için mor kurdeleleri olan, deri kaplı kitaplar; ucuz, tozlu, ikinci el, derleme şiir kitapları; yabancı üniversitelerden anlaşılmaz denemeler içeren, inanılmaz derecede pahalı, ithal kitaplar. (Bir Soru Bir Aşk)
 • “Mutlu değilsin! Değilsin! Nasıl mutlu olabilirsin D? Mutlu değilsin! Değilsin!” (Biz)
 • Konuşmaya ihtiyacım var; Biriyle değil, seninle... (Bir Gün)
 • İlk olarak senin sıradışı olduğunu düşünüyorum.Nora gözlerini sımsıkı kapayıp bir surat yaptı.Ve seni böyle düşünmeye iten nedir Stephen? Nasıl olur da bunu düşünebilirsin? Stephen bir an icin düşündü.Çünkü nerede olursak olalım,kiminle olursak olalım her zaman odadakı en iyi kişinin sen olduğunu düşünuyorum.En akıllı,en eğlenceli,en bilge,en çok konuşmak ya da birlikte zaman geçirmek istediğim kişi. (Medcezir)
 • "Eğitimle ilgili en önemli şey,getirdiği fırsatlar,açtığı kapılardır,çünkü diğer türlü,bilginin kendisi bir çıkmaz sokaktır." (Bir Soru Bir Aşk)
 • "Bastığın yere dikkat et Alice, ne de olsa çiğnendiğin benim hayallerim..." (Bir Soru Bir Aşk)
 • Konuşmaya ihtiyacım var; Biriyle değil, seninle.. (Bir Gün)
 • Tanıştığımızdan beri yaşlanmanı izlemeyi bekliyorum. Neden rahatsız olayım ki? Benim sevdiğim şey yüzünün kendisi, yirmi sekiz yaşındaki ya da otuz dördündeki yada kırk üçündeki hali değil. Ben o yüzü seviyorum... (Biz)
 • Mənə elə gəlirdi ki, bir yerdə qocalacağıq...Sən və mən birlikdə qocalacaq, birlikdə də öləcəyik... (Biz)
 • Bir gün uyanırsın ve her şey mükemmeldir. (Bir Gün)
 • . Gözlerinde bu kadar kırgınlık varken neden böyle susuyorsun? . (Bir Gün)
 • Politik açıdan, elbette, fiziksel güzellik kavramını gerçekten onaylamıyorum. Kadın ya da erkek, herhangi bir insanın bir genetik rastlantı ve biraz keyfi, erkekler tarafından tanımlanmış öznel bir 'güzellik' görüşü sonucu ekstra dikkat ya da popülerlik veya saygı kazanması ya da pohpohlanması fikri, bana özünde yanlış ve kabul edilemez geliyordu. (Bir Soru Bir Aşk)
 • Ve Cehennem başkaları değildi, cehennem buradaki insanlardı. (Medcezir)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle