Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Hangi Gün Oynuyor? Bir Zamanlar Kıbrıs Saat Kaçta Başlıyor?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi bu akşam ilk bölümüyle başlıyor. TRT 1 kanalında izleyici karşısına çıkacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi hakkında meraklı arayış başladı. Ramazan ayı münasebetiyle yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması İftar Özel programı sebebiyle her zamanki vaktinden yarım saat geç başlayacak. Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncuları kimler? Bir Zamanlar Kıbrıs konusu nedir? Büyük heyecan ve merakla beklenen dönem dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs nerede çekiliyor? İşte dizi severlerin öğrenmek istediği her şey...

TELEVİZYON
TRT 1’in güçlü oyuncu kadrosu, sarsıcı hikayesi ve büyük prodüksiyonuyla ses getirecek olan yeni dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs” bu akşam ekran yolculuğuna başlıyor.
 

BİR ZAMANLAR KIBRIS HANGİ GÜN ÇIKIYOR? SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA OYNUYOR?

TRT 1 kanalında izleyici karşısına çıkacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Perşembe günü saat 20:30'da başlayacak.

BİR ZAMANLAR KIBRIS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekranlara taşıyan dizinin, 1963'te tarihe "Kanlı Noel Gecesi" olarak geçen saldırıyı anlatan ilk bölümü yarın ekrana gelecek.

Yapımını TMC Film'in, yapımcılığını Erol Avcı'nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran'ın kaleme aldığı yapımın yönetmen koltuğunda Hakan İnan oturuyor.

Dizinin başrollerini ise Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu paylaşıyor.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle