Bitcoin (BTC) Fiyatında Bu Seviyelere Dikkat Etmek Gerekiyor

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerin son durumunu değerlendirdiği, BTC fiyatında önemli seviyeleri ele aldığı bir yazı hazırladı.

EKONOMİ
PAYLAŞ:

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye'nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerin son durumunu değerlendirdiği, BTC fiyatında önemli seviyeleri ele aldığı bir yazı hazırladı. 

 

Bitcoin Fiyatı ve Önemli Seviyeler

Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak iki haftadır aşağı yönlü bir grafik çiziyor ve bugün 55.500 dolarlık seviyelere kadar geri çekilme oldu. Analistler Bitcoin fiyatın 57.000 doların çok önemli olduğunu ifade ediyordu. Ancak görünüşe göre BTC 57.000 dolarlık desteği kaybetti ve bir sonraki artışın başlayabilmesi için de 57.000 dolarlık seviyenin yeniden destek olarak kendisini kanıtlaması gerekecek.

Bunun yanı sıra eğer Bitcoin fiyatı 57.000 doları yeniden destek olarak kazanabilirse CoinTürk adlı kripto para ve Bitcoin haber sitesinde de belirtildiği gibi bir sonraki güçlü direncin 59.000 dolarlık seviyede olacağı düşünülüyor. Eğer Bitcoin 59.626 dolarlık direnci kırarsa bir sonraki direnç olan 60.560 doları test edebilir. 

Bu noktada pek çok analist 2021 yılı yükselişlerinin henüz bitmediğini ve hem BTC’nin hem altcoin birimlerinin yeni rekorlara doğru hareket edeceğini düşündüklerini belirtmek gerekiyor. Bitcoin’in yeni bir rekor kırabilmesi için 69.000 doların üzerine çıkması gerekecek ev bu durumda da ilk hedef 72.000 dolar olabilir.

Ancak eğer Bitcoin fiyatı 57.000 dolarlık desteği geri alamazsa 55.000 doları ve 52.000 doları test ederse düşüşler daha da derinleşebilir. 52.000 doların test edilmesinin ise 48.000 dolara doğru başka bir düşüşe sebep olabileceği düşünülüyor.

 

Altcoin Fiyat Beklentileri

Şu anda piyasada pek çok altcoin birimi Bitcoin ile birlikte düşüş yaşıyor. Ancak bu noktada metaverse odaklı kripto para birimlerinin piyasadan bağımsız olarak yükselmesi dikkatleri çekiyor. Analistler bir sonraki rallinin metaversecoin’leri tarafından destekleneceğini ve öçncülerin bu kripto para birimleri olacağını düşünüyor.

Bu noktada TheSandbox (SAND), Decentraland (MANA), Enjin (ENJ) ve Bloktopia (BLOK) gibi kripto para birimlerinin bir süre daha ilgi odağı olabileceği ifade ediliyor. Bu kripto para birimlerinden sonra ise yatırımcıların diğer altcoin’lere yönelebileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Ancak yatırımcıların mutlaka kendi araştırmalarını yaptıktan sonra herhangi bir kripto paraya yatırım yapmalarının risk kontrolü açısından çok önemli olduğunu hatırlatmak gerekiyor. 

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle