Bitcoin ve Altcoin Fiyatları: BTC’de Önemli Seviyelere Dikkat!

EKONOMİ

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları: BTC’de Önemli Seviyelere Dikkat!

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin fiyatları uzun zamandır aşağı yönlü bir eğilim ile ilerliyor. Bazı analistler yakın zamanda işlerin tersine döneceğini ifade ederken bazıları fiyatların bir süre daha aşağı yönlü bir seyir izleyeceğini düşünüyor.

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 32.900 dolarlık dip seviyeye kadar geriledikten sonra toparlanmaya geçti ve fiyat 38.500 dolara kadar yükseldi. Bu toparlanma hamlesinin arkasında ise FED’in açıklamalarının yer aldığı görülüyor. FED, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile bu ay faiz artırımına gitmeyeceğini açıkladı ama Mart ayında bir faiz artışının gelebileceği ima edildi. Bu da piyasaların yükseliş hamlesini devam ettirememesine sebep oldu.

Bu noktada Bitcoin ile birlikte altcoin’ler de belirsiz hamleler devam ediyor. Altcoin fiyatlari tarihsel olarak genel itibari ile BTC ile birlikte hareket ediyor ve son grafiklerde de bu durumun bozulmadığı görülüyor. Bunun yanında bazı altcoin’ler gelişmeler ışığında piyasadan bağımsız olarak yükseldiğini de ifade etmek gerekiyor. Ancak piyasada yaşanan genel belirsizlik muhtemelen daha büyük artışların olmasını engelliyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 2.150 dolara kadar geriledikten sonra toparlanırken Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Stellar (XLM), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto para birimlerinde de yükselişler olduğu görülüyor. Ama yükselişlerin sürekli olup olmayacağının belirlenebilmesi için kripto para piyasasının ve özellikle Bitcoin’in bir süre daha yükselişe devam etmesi gerekiyor.

Bitcoin’de Önemli Destek ve Dirençler

Bitcoin fiyatında yaşanan toparlanma sonrasında 37.500 doların ilk direnç olduğu düşünülüyor. 37.500 doların hemen üzerinde 38.000 dolarda da bir direnç ile karşılaşılabileceği ifade ediliyor. 38.000 doların güçlü bir kırılımı 40.000 doların yeniden test edilmesini sağlayabilir. 40.000 doların üzerinde bir kırılım ise 43.000 dolarlık güçlü dirence doğru hızlı bir artışı başlatabilir.

Buna ek olarak eğer Bitcoin 36.000 dolarlık desteği elinde tutamazsa 34.000 ve ardından 32.000 dolara doğru hızlı bir düşüş yaşayabilir. 32.000 doların kaybı ise pek çok analistin dip nokta olmasını beklediği 29.000 dolara ani bir geri çekilmeyi tetikleyebilir. Haber kaynağına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.bitcoinhaber.net/btcde-yeni-direnc-bitcoinde-ilk-direnc-hangi-seviyede

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle